Powrót do Polski rodaków i cudzoziemców (informacja z dnia 14.03.2020 godz. 18.40) #koronawirus


Trwa właśnie konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce ze względu na pojawienie się w kraju koronawirusa i konsekwencji zamknięcia granic. Co wydarzyło się wczoraj 13.03.20 i jak Premier komentuje pojdęcie swojej decyzji?

Decyzja Premiera z dnia 13.03.2020 w sprawie zamknięcia granic, wstrzymania lotniczego ruchu międzynarodowego i przyjazdu Polaków do kraju:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/zamykamy-granice-przed-koronawirusem

Jeżeli przebywasz za granicą i chcesz wrócić do kraju, przeczytaj informacje jakie przekazał Premier podczas konferencji prasowej – 14.03.2020, godz. 18.40:

  • Rząd Polski nie zamyka granic dla Polaków czy cudzoziemców, a dla wirusa – dokonamy wszelkich starań by pomóc rodakom a także cudzoziemcom pracującym legalnie w PL lub mającym tu rodziny na powrót do Polski.
  • W sprawie cudzoziemców chodzi o osoby posiadające: małżonka/rodzinę obywatelstwa PL, kartę pobytu Polaka lub legalnie pracujących na terenie RP.
  • Każdy kto wróci z zagranicy do kraju musi przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę.
  • Wszystkie loty czarterowe, które już wcześniej zostały zaplanowane odbędą się zgodnie z harmonogramem. Przykład: Jeżeli ktoś teraz leciał za granicę lotem czarterowym i ma planowany powrót na za tydzień to ten lot się odbędzie.
  • Linia LOT we współpracy z Rządem uruchomi specjalne kursy lotnicze z UK, Cypru, Irlandii, Malty, USA i innych krajów – na bieżąco będą podawane informacje na stronie przewoźnika i MSZ. Dzisiaj po 22.00 będą wrzucone informacje o lotach powrotnych zorganizowanych przez Polski Rząd we współpracy z LOT-em: https://www.lot.com/pl/pl/
  • Będzie uruchomiona specjalna strona, która będzie brzmiała LOTDODOMU.pl szukajcie info na stronie LOT-u, pracują nas tym i będą wrzucać bieżące info o powrotach. WAŻNE: ceny biletów będą zryczałtowane, czyli każdy zapłaci tyle samo. Dodatkowy koszt poniesie Rząd RP. Powracający będą mogli zapisywać się na lot powrotny.
  • Podróżowanie po kraju (informacja z dnia 14.03.2020) dla osób zdrowych, bez objawów choroby, nie przebywających na kwarantannie domowej odbywa się bez przeszkód drogą lądową, w tym koleją autobusami, a także lotniczą (loty po PL).

Infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie powrotu Polaków i cudzoziemców do kraju:

ETDm89AXkAEFDh8

Sprawdzaj na bieżąco:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: