Buddyzm na Dzień Kobiet!


Dzień Kobiet – święto celebrowane na wiele sposobów. To dzień dobry na biznes, gdyż wiele Pań wybiera dla siebie wtedy jakieś „niecodzienne atrakcje” odrywając się od rzeczywistości. Jednak w tym dniu, warto poszukać czegoś naprawdę wartościowego, wyciszyć się i doświadczyć czegoś, co na co dzień jest nam obce. Uważam, że wykład o Buddyzmie oraz możliwość dyskusji na ten temat to coś idealnego na Dzień Kobiet. Drogie Panie, wyciszmy się 8 marca w BECEKU, każda chwila spokoju i medytacji nam się należy, by odnaleźć harmonię swojego ciała i umysłu.
Wykład poprowadzi Karol Ślęczek – polski nauczyciel buddyjski Diamentowej Drogi, wieloletni przewodniczący Związku Buddyjskiego Karma Kagu. Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczeń lamy Ole Nydahla. Od wielu lat na jego prośbę uczy buddyzmu diamentowej drogi w Polsce i na całym świecie.
Wykład kierowany jest jednocześnie do środowisk związanych z buddyzmem oraz zajmujących się religią nieteistyczną jak i amatorów tradycyjnych nauk buddyjskich. Główną intencją spotkania jest upowszechnienie w nieszablonowy sposób nauk buddyjskich ośrodków należących do linii Karma Kagyu – jednej z czterech głównych tradycji buddyzmu tybetańskiego. Dostarczenie przydatnych i rzeczowych informacji na temat buddyzmu i jego roli we współczesnym świecie. Wykład zakończony jest wspólną medytacją i dyskusją z prowadzącym.

Miejsce: sala Akwarium
Data: 08.03.2013
Godzina: 19:00
Wstęp wolny

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: