Kanon piękna w Indiach – wybielanie skóry


Jasna karnacja wśród społeczeństwa indyjskiego jest oczywiście rzadkim przypadkiem. Poczucie własnej wartości w Indiach wzrasta wraz z posiadaniem jasnej skóry.

Podobno wiele osób popada w szał wybielania i uważa siebie za mało atrakcyjne osoby, posiadając naturalny koloryt. Brutalna rzeczywistość nie pozwala zaistnieć przez to w świecie modelingu czy aktorstwa. Wybielanie stało się stylem życia osób bardziej zamożnych.

fot. http://www.celebrity.banzaj.pl/

fot. http://www.celebrity.banzaj.pl/

Dla europejczyka może to zjawisko być czymś niepojętym, dla dalekiego Wschodu kolor skóry to klucz do sukcesu. Idąc ulicą i przeprowadzając wywiad z przechodnimi większość osób zapytanych o modelkę ze zdjęć, którą mieliby wybrać do filmu wskazuje kobiety, które mają wybieloną widocznie skórę, fotografie z kobietami o naturalnym kolorycie skóry są odrzucane.

Wielka Brytania jest ikoną stylu dla Azji. Kobiety chodzą na specjalne zabiegi wybielające, stosują wiele kosmetyków spowalniających opalanie skóry oraz gardzą ciemnym kolorytem.

fot. http://www.celebrity.banzaj.pl/

fot. http://www.celebrity.banzaj.pl/

Dla mnie kobiety w Indiach poprzez właśnie ciemną karnację wyróżniają się w świecie płci pięknej. Ciemne oprawy oczu, wyrazista cera oraz piękna ciemna opalenizna. Niestety żyjemy w takich czasach, gdzie pieniądz staje się najważniejszym elementem egzystencji,a  piękno naturalne odchodzi w zapomnienie.

„Dotknął mnie pocałunkiem pospiesznym, prawie nieobecnym. I wyszedł. Po prostu wyszedł.”

Północna Droga

Tekst: Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: