Książka „Polska wzdłuż i wszerz” jest kolejnym dowodem na to, że autor jest zachwycony Polską i w ciekawy sposób prezentuje ją czytelnikowi. Dariusz Jędrzejewski wydał już kilka publikacji na temat naszej ojczyzny i tego co warto zwiedzić i zobaczyć.
Autor dokładnie opisuje poszczególne miejsca, dodatkowo podaje ważne adresy czy to informacji turystycznych czy obiektów. Dodatkowo w każdym z rozdziałów znajdziemy zapiski autora co warto zwiedzić. W osobnej tabelce są rozpisane wszystkie miejsca, które Dariusz Jędrzejewski poleca.
W tym wydaniu znajdziemy rozdziały, które podzielono kolejno na:
- Lubuskie jeziora i lasy,
- Bory dolnośląskie,
- Zachodnią Wielkopolskę,
- Poznań, okolice Poznania,
- Pojezierza i równiny północnej i wschodniej Wielkopolski,
- Południowa Wielkopolska,
- Urlop na Kujawach,
- Łódź i okolice,
- Warszawa i okolice,
- Północne Mazowsze,
- Podlasie,
- Południowe Mazowsze i północna Lubelszczyzna,
- Południowa Lubelszczyzna,
- Wyżyny Wieluńska i Częstochowska,
- Wyżynne pejzaże miedzy Pilicą a Wisłą.
Książka zawiera bardzo dużo wiedzy historycznej, ale także i praktycznych wskazówek. Nie można traktować jej jako przewodnika po danym mieście czy regionie. Jest zbiorem wielu ciekawostek, a także przydatnych informacji, stanowi dodatek do uzupełnienia naszej wiedzy w danej kwestii.
„Polska wzdłuż i wszerz” jest ciekawie napisana, zachowana została forma jaką stosuje w swoich książkach Dariusz Jędrzejewski, czyli dowiadujemy się konkretów, bez zbędnego lania wody.
Skomentuj