Wąż (The Serpent) – mini serial na Netflixie oparty na faktach! [RECENZJA]


Zdecydowałam się napisać recenzję tego serialu, gdyż po pierwsze jest oparty na faktach, a po drugie miejsca wydarzeń to głównie Azja południowo-wschodnia. Każdy kto po niej podróżował lub o tym marzy, na pewno będzie z sentymentem oglądać ten serial. Szczególnie ciekawe może być to, że akcja ma miejsce w latach 70-tych i taką właśnie Azję z przeszłości zobaczymy. No ale Ok, o czym jest ten serial?

Historia mordercy Charlesa Sobhraja

Wąż – serial na Netflixie

Wąż – pięknie pokazana Azja lat 70-tych

Historia mordercy Charlesa Sobhraja

W latach 1975-1976 Charles Sobhraj mordował na terenie Azji młodych turystów, których wraz ze swoją wspólniczką odurzał lekami, a następnie okradał. Jego celem było zdobyć ofiarę, zakręcić się wokół niej i do zera obrobić. Charles ma na swoim koncie wiele zabójstw. Nigdy nie działał sam. Był bardzo przebiegły, szarmancki, cwany i przystojny. Wykorzystywał wszystkie te cechy wobec swych ofiar a także Marie- Andree Leclerc, wspólniczki – którą omamił i okręcił sobie wokoło palca.

Wąż – serial na Netflixie

Napady i zabójstwa Charlasa mają miejsce głównie w Azji. Akcja dzieje się w latach 70-tych i jest to świetnie odtworzone w mini serialu. Osiem odcinków bardzo wciąga i tak naprawdę jesteś w stanie w dwa dni zobaczyć całość, bo ciężko jest się oderwać od tej historii. Charls działa z Monic czyli Marie Andree Leclerc, kobietą, która postradała dla niego zmysły. Kolejnym członkiem ich morderczej ekipy jest Hindus Ajay.

W serialu odbędziesz podróż przez Indie, Nepal, Pakistan, Chiny, Tajlandię. Bo w tych krajach grasuje Charles i zabija swoje ofiary. Jest bardzo przebiegły i sprytny, ma układy z policją. Od lat próbuje go dorwać holenderski dyplomata, który swą „nieustanną gonitwę” za przestępcą rozpoczyna w Tajlandii, gdzie obecnie zajmuje urzędowe stanowisko.

Świetnie pokazane jest w serialu jak główny bohater kpi sobie z wszystkiego i zależy mu tylko na pieniądzach, gardzi miłością i ludzkimi uczuciami. Jego celem są sklepy jubilerskie, szlachetne kamienie i pieniądze. Nic innego się nie liczy. Szuka go cały sztab ludzi. Okazuje się, że ta sprawa dla holenderskiego dyplomaty staje się historią jego życia. Herman Knippenberg rozpoczynając śledztwo – rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu, gdzie na początku nie zdaje sobie sprawy jak bardzo Wąż nim zawładnie.

Podczas oglądania trzeba się skupić. Sceny skaczą pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Trzeba tu analizować wątki i kojarzyć fakty. W tle zobaczycie piękne stroje z lat 70-tych a także niesamowite widoki z podróży.

Wąż – pięknie pokazana Azja lat 70-tych

Oprócz samej historii, która oparta jest na faktach warto się tu skupić na miejscach, gdzie dzieje się akcja. Pokazane kraje jak Nepal, Indie, Tajlandia, Pakistan czy Chiny mają zachowany klimat z tamtych lat, gdzie ulice przepełnione były hipisami, miłością i wolnością. Oglądając ten serial można odbyć sentymentalną podróż po tych miejscach. Dla podróżników, będzie to nie tylko ciekawa historia na ekranie, ale podróżnicza uczta dla oczu.

Serial bardzo wciąga, chwilami odczuwasz aż napięcie i strach o losy bohaterów. Wszystkie postacie i ich role w tym serialu nie są przypadkowe. Polecam obejrzeć, nie tylko dla historii opartej na faktach, ale dla widoków Azji z lat 70-tych!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: