Nad życie – recenzja filmu


Nad życie – to film, historia Agaty Mróz i jej rodziny. Film składa się z pewnej sekwencji chwil życia bohaterki. W ciągu 1,5 godziny nie da się pokazać całego życia. Da się jednak przedstawić emocje, jakie towarzyszyły rodzinie i najbliższym. Siatkówka dla Agaty była zaraz za rodziną całym życiem. Odstawienie na bok przez trenera siatkarki bardzo dotknęło Agatę, lecz jej zdrowie było ważniejsze od mistrzostw świata w Japonii. Tytuł filmu jest bardzo trafiony. Bohaterka jest naprawdę „nad” całą rzeczywistością, która nas otacza.

To film o miłości jaką darzymy drugiego człowieka, o poświęceniu i próbie wytrzymania silnego bólu, mimo wszystko. Z historii przedstawionej na ekranie dowiemy się, że Agata Mróz była zwariowaną, zakręconą kobietą – przedstawiają to przykładowo sceny z zapoznania się z przyszłym mężem Jackiem. Agata to również kobieta, która nie boi się niczego. Chce pozostawić po sobie życie….za wszelką cenę, nie poddając się.

Osoby otaczające Agatę Mróz w tym filmie, moim zdaniem mają charakter symboliczny. Każda postać, jest nieodłącznym puzzlem jej życiowej układanki. To dzięki tym osobom, Agata rano mogła wstawać uśmiechnięta. Jacek – mąż – mężczyzna konserwatywnie trzymający swoje zdanie oraz jakże mocno zakochany w żonie. Ich relacja była niesamowita, rewelacyjna gra aktorska Michała Zebrowskiego, który nawet pod względem fizycznym, jest trochę do Jacka podobny.

Pani doktor – historia Agaty o tyle była jej bliska, gdyż sama w pewien sposób w przeszłości straciła swoją córkę, która byłaby w wieku Agaty. Jej oczy wypełnione łzami, jej pomocna dłoń wiele dały Agacie.

Trener – twardy mężczyzna, który musiał podejmować konsekwentne decyzje. Jednak też normalny, wrażliwy człowiek. Zwolnienie Agaty z mistrzostw nie było dla niego łatwe, ale jak każdy, chciał by dziewczyna była zdrowa.

Urodziła córeczkę, za którą tak naprawdę oddała życie.  Agata Mróz zmarła w szpitalu niedługo po porodzie, obok siedział jej mąż i nie mógł nic więcej zrobić….. Film nie jest wypełniony nadmiarem faktów i wydarzeń. To prosta i bardzo smutna historia, która daje do myślenia. Każdy po wyjściu z kina, być może zastanowi się nad sensem swojego życia oraz pomyśli o bliskich.

Link do zwiastuna: http://www.youtube.com/watch?v=AVJNJn_D_KY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: