Urwany film – Aleksandra Mader


Już niebawem nakładem wydawnictwa WFW pojawi się druga już książka Aleksandry Mader z Gliwic. Po „Bajce o Dubaju”, przeniesiemy się do całkiem innej historii. Autorka jest kulturoznawcą, mieszka w Gliwicach i niedawno zakończyła pracę nad „Urwanym Filmem”.

PREMIERA KSIĄŻKI 16 LIPIEC 2013

Miło mi poinformować, że mój blog objął patronatem medialnym książkę

„Urwany film” Aleksandry Mader jest opowieścią o życiu, historią, jakich wiele obok nas, choć bywa, że nie chcemy ich zauważyć. Bo inność jest trudna, jest niechciana, bo strach przed innym wypiera tolerancję i empatię i dlatego tak ważne jest przesłanie autorki:

Sam dla siebie bądź ważny, a wrogość wypędzaj z uśmiechem na twarzy i wysoko podniesioną głową. Nigdy nie daj sobie wmówić, że jesteś gorszy, kaleki, ułomny. Tak przecież nie jest. Bądź sobą, nie udawaj, kochaj szczerze i całym sercem.

Urwany_film-fr

fot. WFW

Fragmenty:

„Zuzanna kończyła tego roku całe dwadzieścia lat. Mało? Styknie. Po prostu styknie. Nic więcej, nic mniej. Wystarczająco. Co się robi w urodziny? Jak to co? Wali się do ryja, do upadłego, aż ogląda się z świat z pozycji podłogi. Inaczej się nie da. Trzeba się cieszyć z kolejnego fantastycznie spędzonego roku i każdego dnia bliższego deski grobowej. Takie życie. Trzeba się bawić.”

„Zuzia była kimś. Pojebanym, dryfującym kwiatkiem na popierdolonym spokojnym morzu. Dryfowała, ku lepszemu browarowi. Z życiem jest jak z piwem, zawsze ktoś postawi następne. Czasem trzeba na nie jedynie poczekać maksymalnie godzinę. Żyje się tak samo szybko, jak się pije, do dna. Do ostatniej kropli, pustej butelki, porannego kaca. Do dna! Wszystkiego najlepszego, dwudziestoletni popaprańcu. Możesz być z siebie dumna, nie osiągnęłaś dokładnie nic.”

mader-foto

fot. A.Milińska

6 myśli na temat “Urwany film – Aleksandra Mader

Dodaj własny

  1. A nie przeszkadzały Wam te liczne literówki, które w pewnych momentach zmieniał sens zdania? O.o

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: