Reportaż ślubny w praktyce – recenzja


Książka napisana została przez słynnego fotografa, który specjalizuje się w fotografii ślubnej – Paula D. Van Hoy-a II. To przede wszystkim zbiór najbardziej istotnych informacji, które są potrzebne dla osoby pragnącej rozpocząć swoją przygodę z fotoreportażem ślubnym. Sam autor zdobywał wiedzę i doświadczenie latami. Pracę rozpoczął w wieku 16 lat, nie ukrywa, że początki były dla niego trudne.

Książka składa się z 18 rozdziałów. Każdy z nich poświęcony jest odrębnej tematyce z dziedziny fotografii ślubnej. Dowiemy się między innymi czym jest fotoreportaż, jak przygotować się do sesji zaręczynowej i ślubnej, jak przygotować sprzęt do tego wydarzenia, na czym polega promocja i stworzenie swojej własnej strony www. Dodatkowo czytelnik pozna wiele pojęć, które są związane z fotografią ślubną. Pewne rozdziały przedstawiają czytelnikowi informacje na temat wyceny własnej pracy, jak obrabiać wykonane zdjęcia i na czym skupić uwagę podczas wywoływania zdjęć.

Dla osoby, która pierwszy raz będzie fotografowała ślub ta książka stanowi pewnego rodzaju podręcznik. Wszystkie informacje, które przeczytacie są niezbędne do wykonania dobrych zdjęć i zrobienia wrażenia na kliencie. Osobiście, byłam na swojej pierwszej ślubnej sesji świeżo po przeczytaniu książki. Uważam, że nie mogłam sięgnąć do lepszej publikacji. Znalazłam w niej wszystkie interesujące mnie informacje, nie musiałam dodatkowo szukać poszczególnych zagadnień w innych źródłach, gdyż autor opisuje wszystko bardzo dokładnie i wyjaśnia kwestie, które mogą być niezrozumiałe dla czytelnika.

Na zakończenie dodam, iż książka napisana została w przyjaznym dla czytelnika języku. Wiele wskazówek, które daje autor podczas opisu poszczególnych sytuacji sprawdza się, w praktyce. Czytelnika ma wrażenie, że jest jednym z słuchaczy wykładu, który jest tak ciekawy, że po zakończeniu, chce się usłyszeć jeszcze więcej. Serdecznie polecam tę książkę wszystkim, którzy rozpoczynają działania związane z fotografowaniem ślubów, ale także tym, którzy posiadają już pewne doświadczenie, gdyż każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie.

okładka: wydawnictwo Galaktyka

autor recenzji: Katarzyna Irzeńska

Jedna myśl na temat “Reportaż ślubny w praktyce – recenzja

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: