Fotografia z lampą błyskową w praktyce


Dla osób, które do tej pory mają problemy z pojęciami takimi jak: czas naświetlania, TTL, synchronizacja z błyskiem czy softbox mam dobrą nowinę. Wszelkie niejasności rozstaną rozwiane po lekturze tej książki. Przede wszystkim co podobało mi się podczas czytania kolejnych stron. Autor podszedł poważnie do tematu wyjaśniając większość pojęć stosowanych w swym opisie. Najlepszym jednak wyjściem by pokazać różnicę w stosowaniu lampy przy wykonywaniu zdjęć z fotografiami, które zostały wykonane bez dodatkowego oświetlenia było zestawienie tych samych zdjęć z użyciem i bez użycia flasha. Dla osób, które wykonują zdjęcia bez dodatkowego oświetlenia to porównanie może stanowić ogromne zaskoczenie. Dlaczego? Ano dlatego, że zdjęcia się mogą dramatycznie różnic. Dzięki temu porównaniu, docenimy jak ważne jest światło podczas wykonywania naszych zdjęć.

okładka: Wydawnictwo Galaktyka

Opisane przykłady nie są wymyślone przez autora, nie jest to sucha teoria. Mamy stan faktyczny, który ewidentnie wskazuje nam wartość posiadania lampy błyskowej. Osobiście posiadam lampę błyskową do swojego Canona, ale zamiennik. Autor podkreśla, że warto zainwestować zawsze w lepszy sprzęt, bo sami zobaczymy efekty. Dopiero po lekturze tej książki, odkryłam w swojej lampie funkcje, które dotychczas były mi nieznane. To kompendium wiedzy na temat wykonywania zdjęć z lampą błyskową i idealny samouczek. Przedstawione przykładowe sesje w studio i plenerze pozwoliły mi na zrozumienie wielu funkcji, które posiada moje urządzenie.

źródło: fotopolis.pl

Autor skupia się nie tylko na samej lampie a na ogólnym pojęciu oświetlenia. Opisane są wszelkie akcesoria, które mogą towarzyszyć fotografowi podczas sesji zdjęciowej, które mają wpływ na oświetlenie obiektu. Z tą książką nie tylko zdobędziesz wiedzę teoretyczną, ale dowiesz się czego unikać a jakie techniki stosować, by zdjęcia, które wykonasz były profesjonalne. Polecam serdecznie tę książkę wszystkim zainteresowanym tematyką stosowania lamp błyskowych podczas wykonywania zdjęć.

źródło: fotopolis.pl

Uczestniczyłam jakiś czas temu w kursie fotograficznym, gdzie miałam okazję stosować kilka lamp błyskowych. Dzięki lekturze tej lekturze, pogłębiłam wiedzę oraz mogę w pełni świadomie korzystać z swojego sprzętu bez obaw, że popełnię wiele błędów.

autor recenzji: Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: