Czternaście dni tygodnia – Aneta Nawrot


To, że słońce i czas wakacji sprzyja rozwojowi romansów każdy z nas wie, ale że wpływ na pojawienie się uczucia pomiędzy dwojgiem dorosłych ludzi będzie miał wybuch wulkanu i opóźnienie lotów, nikt by się nie spodziewał. Nie myślała o tym też Kalina – główna bohaterka  romansu autorki Agaty Nawrot.

Akcja książki odbywa się w gorącym Egipcie, kiedy to Kalina – przewrażliwiona na punkcie swojego zawodu lekarka kończy swój tygodniowy urlop. Powrót do domu paraliżuje nagle informacja o wybuchu wulkanu na Islandii. Wulkaniczny pył uniemożliwia polce wylot z egzotycznego kraju, a przecież w Częstochowie w pewnym sensie czeka syn i „wciąż” mąż.

okładka: Zysk i S-ka

Kalina jest nadmiernie pedantyczna i bardzo konserwatywna. Dodatkowo należy do grupy dam, które wszelkie sprawy muszą mieć załatwione natychmiast, a warunki w jakich przebywają – idealne. Podczas zamieszania jakie trwa na lotnisku, Kalina dostrzega tajemniczego a zarazem interesującego mężczyznę Pawła. Dookoła inni podróżni, którzy zdenerwowani komentują całą sytuację. Wszyscy muszą wrócić do hoteli i pozostać na koszt biura podróży kilka dni dłużej. Ile? Nikt tego nie wie. Nawet Pani Ania, sympatyczna pilotka, która dwoi się i troi by dogodzić podróżnym, a szczególnie Kalinie, która wymaga za troje.

W książce przejawia się typowo polski scenariusz pobytu polaków w Egipcie. Kalina obserwuje zachowanie swoich rodaków i sama nie wierzy w niektóre sytuacje, resztę traktuje jako standardową, „naszą polską”.

Pedantyzm i twardy charakter Kaliny od momentu poznania się na lotnisku stale temperuje Paweł. Nowy mężczyzna jest dla Kaliny wakacyjną przygodą, która być może stanie się miłością na całe życie. Bohaterowie zmagają się w wielu ciekawych akcjach w książce. Od bardzo zabawnych, po skomplikowane i także intymne. Czy Paweł zmieni coś w życiu Kaliny? Czy to miłość czy tylko wakacyjny romans? Kim dla Pawła stała się Kalina? O tym dowiecie się po przeczytaniu lektury.

Dodam, że wątki krajobrazowe pozwalają na wczucie się w klimat miejsc, które bohaterowie odwiedzają. W książce znajdziecie też tajemniczą sprawę Mariolki, współlokatorki Kaliny a także poznacie historię siostry Pawła, żony Egipcjanina – kobiety szczęśliwej ale tylko z pozoru…

Polecam serdecznie książkę, przeczytałam jednym tchem!

źródło recenzji: Fozik.pl

autor: Katarzyna Irzeńska

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: