Fotografia daleko od domu – Artur Chmielewski


Autor wprowadza czytelnika w dosłownie wszystkie tajniki fotografii, która wykonywana jest „daleko od domu”. Sam fakt wyjazdu, budzi w człowieku z jednej strony ciekawość, ale z drugiej niepewność.

Nie łatwo jest dobrać odpowiedni sprzęt do wszystkich warunków, dlatego zanim postanowisz wybrać się z aparatem w daleką podróż, przygotuj się jak nalezy. Wiedz, że każde miejsce na ziemi, bez względu na to jaką wiedzę na jego temat posiadamy, może nas zaskoczyć.

źródło: Helion S.A

Z książki dowiemy się tak naprawdę wielu wskazówek związanych z wyjazdem fotografa. Poznamy tajniki pakowania poszczególnego sprzętu, ale tu może nawet zaskoczę – od profesjonalnych akcesori, które są niezbędne jak body, obiektywy, statywy po nawet taśmę klejącą!, która wbrew pozorom może nam uratować zdjęcie.

Dzięki wielu fotografiom, które są zamieszczone w książce możemy sami zobaczyć, że robienie zdjęć poza miejscem zamieszkania naprawdę różni się od naszego codziennego życia. Wyjeżdżając każdy z nas ma możliwość odkrycia czegoś nowego i niesamowitego.

Ta książka to 21 mądrych rozdziałów. Potraktowałam je jako wskazówki i dobre rady na dalsze przygody z aparatem. Autor skupił się w jednym z rozdziałów na blogach oraz fotoksiążkach. Coraz częściej widzimy zjawisko pojawiania się w świecie Internetu fotoblogów, a z wakacji nie raduje nas album z tradycyjnych zdjęć, a profesjonalna książka – nasz fotoalbum.

źródło: Helion S.A

Kurz, deszcz, śnieg, susza i inne warunki, które nie sprzyjają fotografowi są dokładnie opisane w tej książce. Jak należy się dostosować do pogody i miejsca, kultury czy panującej atmosfery? Artur Chmielewski wszystko nam wyjaśnia.

Podsumowując, wyjazdy mimo iż przyjemne wymagają porządnego przygotowania, by cel został zrealizowany. Polecam każdemu, kto wybiera się w daleką podróż w celach wykonywania zdjęć, by przed wyjazdem zapoznał się z tą książką, bo naprawdę warto!

autor recenzji: Katarzyna Irzeńska

wydawnictwo: Helion S.A

Jedna myśl na temat “Fotografia daleko od domu – Artur Chmielewski

Dodaj własny

  1. Wydaje się całkiem interesująca:)
    O tej samej tematyce – „Fotograf w podróży” – Piotr Trybalski. Opis sprzętu i porady jak wyjechać i wrócić szczęśliwie:P Takie książki strasznie motywują i zachęcają do poznawania nowych okolic ale też ponownego eksplorowania tych starych:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: