Motyl i skafander


„Prawdziwa historia redaktora francuskiego czasopisma „Elle”, Jean-Dominique’a Bauby, który w wieku 43 lat zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż obejmuje całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Mogąc posługiwać się jedynie okiem do komunikowania się z bliskimi, Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata – poczynając od psychicznego udręczenia spowodowanego uwięzieniem we własnym ciele, po wyimaginowane opowieści ze światów, które odwiedził w swoim umyśle.” – Filmweb

źródło: Filmweb

Przyznam, że film trudny. Wzruszający i ukazujący siłę człowieka. Główny bohater przeżywa swoją największą tragedię życiową po udarze. Zostaje zamknięty we własnym ciele. Zauważymy podczas oglądania pewien fakt, iż jak ważna jest nasza mentalność i osobowość w naszym życiu. Możemy stracić na wyglądzie, zostać sparaliżowanym, ale najpiękniejsze, jest to że ciągle jesteśmy sobą. Do tego należy mieć silną wolę i cierpliwość do samego siebie.

Sława, bogactwo – to wszystko na nic, gdy tracimy kontrolę nad własnym ciałem. Dla Baubego mruganie jednym okiem to jedyna forma komunikacji. Na szczęście w szpitalu otacza go grono życzliwych mu osób. Kilka scen ukazuje, jak w życiu scenariusz może się „odwrócić do góry nogami”. Wiele spraw sprzed lat, wychodzi teraz na jaw. Każde spotkanie z bliską osobą czy znajomym to ogromna amplituda emocji.

Film jest bardzo poruszający i znajdziecie w nim kilka wzruszających scen. Dla każdego z nas będzie to inna scena, ale dzięki nim, możemy ujrzeć własną wrażliwość. Chwilami przygnębiający, oparty na faktach. Godny polecenia i skłaniający do przemyśleń nad własnym życiem. Zachęcam do obejrzenia filmu, jest w całości za darmo na platformie Iplex.pl, poniżej podaję link:

http://www.iplex.pl/filmy/motyl-i-skafander,2297

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: