GIMP 2.6 dla fotografów – techniki cyfrowej obróbki zdjęć


Przyznam, że jakiś czas temu program GIMP stanowił dla mnie czarną magię. Wiele funkcji, które widziałam nic nie znaczyły i wszystko było skomplikowane. Dzięki lekturze mogłam poznać tak naprawdę program i dowiedzieć się „czym to się je”.

Najlepszą wiedzę jaką możemy zdobyć to połączenie teorii z praktyką. Tak też przedstawiona jest ta książka. Jest w niej owszem wiedza teoretyczna ale podparta wieloma przykładami, dzięki temu czytelnik ma szansę na wyobrażenie sobie wielu kwestii. Dodam, że najlepiej jest praktykować naukę z podręcznikiem w ręku i odpalonym programem.

To nie jest instrukcja obsługi programu krok po kroku, a bardziej ukazanie jego świata. Poznamy dzięki niej wiele narzędzi i dowiemy się jak z nich korzystać. Uważam, że to wystarczający program dla osób, które np. tak jak ja nie zajmują się fotografią zawodowo. Retuszowanie czy tworzenie grafiki wcale nie musi być tak trudne. Dodatkowo program jest bezpłatny, co jest dla użytkownika ogromnym plusem. Dzięki książce poznamy bliżej takie pojęcia jak” retuszowanie, warstwy, maskowanie, tworzenie efektów świetlnych etc…

Książka napisana jest prostym językiem, dzięki któremu nie miałam problemów ze zrozumieniem co autor miał na myśli. Pisząc już o samym autorze Golker Klaus jest wybitnym architektem i fotografem. Wykłada również w szkole artystycznej w Monachium. W tej publikacji chciał ukazać, jak wiele można zdziałać posiadając darmowy program GIMP do obróbki zdjęć. Dzięki zrzutom ekranu z komputera książkę czyta się przejrzyście, wszystko jest logicznie i sensem poukładane.

Zachęcam do zakupu tej książki na stronie wydawnictwa Helion S.A:

http://helion.pl/ksiazki/gimp-2-6-dla-fotografow-techniki-cyfrowej-obrobki-zdjec-od-inspiracji-do-obrazu-klaus-g-lker,gi26fo.htm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: