Kapłan poniżonych – recenzja


Jesteśmy we Włoszech w 1994 roku. To tutaj żyje ksiądz, Don Luigi Di Liegro. Duchowny jest imigrantem mieszkającym w budynku dla najuboższych. Imigranci są traktowani fatalnie, warunki pobytu w niczym nie przypominają obowiązujących standardów. Jedynym pocieszeniem dla Don Luigiego jest kompania jego wieloletniego przyjaciela Don Eugenia. Pewnego dnia miejscowa policja postanawia oczyścić budynek z imigrantów. Cofamy się do lat 50. i spotykamy Don Luigiego w Belgii. Co doprowadziło do obecnych jego problemów?

Dwuczęściowy dramat opowiadający o znanym księdzu Don Luigim Di Liegro, który całe swoje życie poświęcił na niesienie pomocy najbardziej potrzebującym i pokrzywdzonym przez los. Był także pierwszym dyrektorem Caritas w Rzymie. – CBSEuropa.eu

fot: CBSEuropa.eu

Film oparty na faktach. Ksiądz Luigi należał do osób, które na przekór całemu światu i mimo wszystko chciał czynić dobro dla innych. Nie popierał politycznych przekonań i nie zastanawiał się za bardzo co w świetle polityki będzie dobre a co złe. Liczył się człowiek. Takich ludzi bardzo brakuje w naszej codzienności.

Ksiądz Luigi pomógł wielu osobom. Był przede wszystkim przyjacielem, osobą na której biedni, chorzy i potrzebujący mogli polegać. Sam im był starszy to czuł się coraz gorzej, jednak mimo to oddawał całego siebie dla innych. Wiele też przecierpiał. Układy polityczne sprawiły iż, gdy powrócił w swe strony, nie został wybrany proboszczem parafii, którą sam stworzył.

To film o prawdziwym dobrym człowieku. Lubię poznawać w prawdziwych historiach osoby, o których warto właśnie sobie przypomnieć. Nic na siłę, bez przepychu i materialności. Udało mi się znaleźć na internecie film w 2 częściach, dlatego wklejam Wam poniżej linki. Zachęcam do obejrzenia bo warto:

część 1http://gloria.tv/?media=304965

część 2http://gloria.tv/?media=305408

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: