Ikona z kawałkiem chleba i cebuli


Książka to wspomnienia polskiego ambasadora na Wschodzie. To zbiór wielu ciekawych informacji, które mogą nawet szokować. Książka jest niesamowita, wzbogacona o ciekawe historie oraz fakty. Przenikliwość przeplatana wiarą. Zdzisław Nowicki był osobą społeczną, nie myślał tylko o sobie ale zawsze też o innych. Wszystko co go w życiu spotkało było przez niego traktowane jako dar.

Kilkanaście rozdziałów, które zmienią myślenie o naszych Wschodnich sąsiadach. Książka dodatkowo jest uzupełnieniem wiedzy, gdyż poruszane w niej kwestie religijne czy kulturowe niekoniecznie muszą być wszystkim znane. Pomiędzy stronami znajdziemy także piękne fotografie.

Książka otwiera nam oczy na sprawy mniej dla nas znane. Dobrze by było, gdyby młode pokolenie z chęcią sięgnęło do tej lektury, gdyż tematy nieznane, ujrzałyby światło dzienne.

Cieszę się, że wiedza, której miałam niedosyt została mi w tak piękny i inteligentny sposób przedstawiona w tej książce.

Serdecznie polecam tę książkę, warto czasem cofnąć się wstecz do historii i poszerzyć swoją wiedzę na tematy mniej nam znane.

tekst: Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: