Przed Państwem książka ukazująca oblicze Lwowa. Autor – Ryszard Jan Czarnowski – zapisał w swojej publikacji historię tego pięknego miasta, opisał najważniejsze zabytki i przede wszystkim pokazał to w bardzo ciekawy sposób.

Z książki dowiemy się bardzo wiele o Lwowie już z okresu międzywojennego. Życie codzienne, ważne miejsca oraz istotne postacie z tamtego okresu. Wspomnienia, zapiski i stare fotografie.

Książka podzielona jest na trzy rozdziały: „Między wojnami”; „Postaci i miejsca” oraz „W cieniu katedr”. Trzy niezwykłe rozdziały, które wprowadzą nas w świat Lwowa. Autor zwraca się bezpośrednio do czytelnika, dodając swoje własne przemyślenia, wtrącenia czy uwagi.

Przepiękne fotografie są wzbogaceniem dla całości publikacji i wprowadzają w atmosferę dawnego Lwowa. Muszę dodać, że książka jest przepięknie wydana. Większy format jest jak najbardziej poręczny, strony książki nie są śnieżno białe, a robią wrażenie „starych”. To dodaje tylko dodatkowe plusy dla publikacji. Czyta się przyjemnie i zainteresowaniem.

Lwów to miasto o bogatej historii. Zabytki, ludzie, ciekawe miejsca. Strona po stronie czytelnik dowiaduje się coraz ciekawszych informacji. Warto przeczytać nie tylko dla historii, ale także dla lepszego poznania tego miasta.

tekst: Katarzyna Irzeńska