Lwów – sacrum et profanum


Przed Państwem książka ukazująca oblicze Lwowa. Autor – Ryszard Jan Czarnowski – zapisał w swojej publikacji historię tego pięknego miasta, opisał najważniejsze zabytki i przede wszystkim pokazał to w bardzo ciekawy sposób.

Z książki dowiemy się bardzo wiele o Lwowie już z okresu międzywojennego. Życie codzienne, ważne miejsca oraz istotne postacie z tamtego okresu. Wspomnienia, zapiski i stare fotografie.

Książka podzielona jest na trzy rozdziały: „Między wojnami”; „Postaci i miejsca” oraz „W cieniu katedr”. Trzy niezwykłe rozdziały, które wprowadzą nas w świat Lwowa. Autor zwraca się bezpośrednio do czytelnika, dodając swoje własne przemyślenia, wtrącenia czy uwagi.

Przepiękne fotografie są wzbogaceniem dla całości publikacji i wprowadzają w atmosferę dawnego Lwowa. Muszę dodać, że książka jest przepięknie wydana. Większy format jest jak najbardziej poręczny, strony książki nie są śnieżno białe, a robią wrażenie „starych”. To dodaje tylko dodatkowe plusy dla publikacji. Czyta się przyjemnie i zainteresowaniem.

Lwów to miasto o bogatej historii. Zabytki, ludzie, ciekawe miejsca. Strona po stronie czytelnik dowiaduje się coraz ciekawszych informacji. Warto przeczytać nie tylko dla historii, ale także dla lepszego poznania tego miasta.

tekst: Katarzyna Irzeńska

2 myśli na temat “Lwów – sacrum et profanum

Dodaj własny

  1. Reblogged this on PilociWycieczek.pl and commented:
    Z ciekawych blogów: „Obserwatorium kultury i świata podróży ” polecam dla osób jeżdżących do Lwowa – recenzja książki Lwów – sacrum at profanum: …z książki dowiemy się bardzo wiele o Lwowie już z okresu międzywojennego. Życie codzienne, ważne miejsca oraz istotne postacie z tamtego okresu. Wspomnienia, zapiski i stare fotografie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: