Fotograf wojenny (War Photographer)


Film o fotografie wojennym Jamesie Nachtwey-u. To bardzo poruszający i bogaty merytorycznie dokument. Wtopienie się w codzienność kraju w jakim panuje wojna, bycie cieniem bohaterów pierwszoplanowych zdjęć. Ile trzeba mieć w sobie empatii i siły by wytrzymać emocjonalnie to, z czym na co dzień w swojej pracy spotykał się James.

Bardzo dobry dokument w którym zarówno sylwetka Jamesa i jego pracy została bardzo dobrze ukazana, ale także forma wypowiedzi osób przedstawiona została na wysokim poziomie. Wojna i bieda to główne tematy fotografowane przez Jamesa. Wyobrażam sobie jak trudna musi to być praca. Przecież nie każdy jest aż tak obojętny na ludzkie nieszczęście, a też istnieją pewne granice wytrzymałości.

W dokumencie zobaczycie wiele kontrastów a dokładniej mam na myśli to, że mimo tragizmu jakim owiana jest woja wiele ludzi na tym właśnie zarabia. Smutek, kalectwo, bieda, choroba – na tym zarabia świat show-biznesu. Należy mieć odpowiednie podejście i umieć rozmawiać z ludźmi, stać się jednym z nich by dopuszczono Cię do wykonania zdjęć.

Z jednej strony uczestniczysz w tragedii, a z drugiej masz świadomość, że robisz coś dla świata. Pokazanie nędzy i rozpaczy może poruszyć czyjeś sumienie oraz pobudzić do chęci udzielania pomocy potrzebującym.

W dokumencie usłyszycie wiele mądrych wypowiedzi. Sam James jest światowej sławy fotografem wojennym, a jego zdjęcia, mimo tragizmu jaki przedstawiają, spokojnie można nazwać arcydziełem.

Film dostępny jest na platformie Iplex.plhttp://www.iplex.pl/filmy/fotograf-wojenny,3659

Fot. James Nachtwey

Fot. James Nachtwey

Fot. James Nachtwey

Źródło zdjęć: http://www.swiatobrazu.pl/najbardziej-znany-fotoreporter-wojenny-james-nachtwey-odchodzi-z-agencji-vii-24399.html

Tekst: Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: