Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu


Dzisiaj na tapecie mamy książkę zdrowotną, dokładniej odchudzającą. Tobiasz Wilk i Agnieszka Płaneta autorzy poradnika w bardzo dokładny sposób przedstawiają nam sposoby na zdrowy styl życia oraz żywienie. Pokazują także prawdziwe oblicze diet.

Tobiasz Wilk jako doświadczony trener personalny oraz ekspert w zakresie kształtowania sylwetki w książce opisuje i wyjaśnia czytelnikowi krok po kroku wszelkie najważniejsze definicje, pojęcia, zagadnienia związane z odchudzaniem oraz wrzuca na talerz wszystkie znane diety z odpowiednim komentarzem. Powiem Wam tak, ale się zdziwicie co taka dieta może wyprawić z organizmem, niejedna osoba „puknie się w głowę” stwierdzając, bez sensu, że stosowałam tą czy inną dietę. Wszak owszem, diety mają swoje zbawienne działanie i pozwalają na magiczne zrzucenie wagi, chudsi czujemy się lepiej, ale trwa to chwilowo, bo zaraz utyjemy. Dodatkowo już nikt nie raczy nas informować, że przy konkretnej diecie możemy stracić wiele na mięśniach, a co jak właśnie na nich nam zależy?

Książka nie ma zniechęcić do diet, ale ma uruchomić proces myślowy. Jeżeli widzimy hasła reklamowe: ” W miesiąc 10 kg” to bez zastanowienia czasem rzucamy się w wir odchudzania, a to nie o to chodzi.

Wyjaśnienie pojęć… Moi drodzy, tak wiele czytamy, dowiadujemy się o zdrowym żywieniu, ćwiczeniach, przemianie materii, spalaniu. Połowa nie ma pojęcia o czym czyta, a przemiana materii kojarzy im się z „wypróżnieniem”. Co jest oczywiście mylne. Tobiasz Wilk dokładnie omawia każde pojęcie, dzięki temu świadomość odchudzania nabiera sensu bo wiemy co robimy i co się z nami dzieje.

Agnieszka Płaneta w drugiej części książki wprowadza nas w tematykę zdrowego żywienia. Chleb i ziemniaki to nie taki diabeł straszny jak myślicie, uważam, że pewne mity trzeba obalać!

Agnieszka proponuje dietetyczne, smaczne i łatwe w wykonaniu potrawy. Dodam, że są one podzielone kategoriami np. mięsne czy rybne. Pokazuje nam zdrowy, nie za drogi i łatwy sposób na posiłki. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy twierdzą, że nie mają czas na gotowanie.

Nie dajmy się oszukać w diety cud, suplementy na odchudzanie , które sprawią, że staniemy się super chudzi. Zdrowe żywienie, AKTYWNY styl życia oraz rozsądek są nam potrzebne do utraty wagi. Bardzo ważny w utracie wagi jest wysiłek fizyczny, regularny!

Ja akurat jestem na etapie – zrzucania wagi – nie nazwę tego jakimś odchudzaniem, bo nie stosuję diety, staram się jeść zdrowiej, ograniczam słodycze do dosłownie minimum oraz regularnie ćwiczę. Książka pomogła mi wiele zrozumieć, na pewne sprawy otworzyła mi oczy, już wiem, że nigdy nie kupię jakiegoś suplementu na odchudzanie bo mija się to z celem, to tylko wydatek finansowy. Zbiór bardzo cennych informacji o odchudzaniu, dla każdego. Przeczytałam w jeden dzień, książka wciąga i pozwala na poukładanie sobie wiedzy w logiczną całość.

tekst: Katarzyna Irzeńśka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: