Samsara


Fricke widzi zaskakujące analogie w różnych częściach świata, kulturach i społecznych strukturach. Z obrazów pozornie odmiennych buduje wyraziste wizualne i intelektualne rymy.

– Filmweb

Film stworzony na zasadzie kontrastów, ukazujący piękno oraz defekty świata. Idealny na ukojenie umysłu, to coś dla zmysłu wzroku i słuchu. Rewelacyjnie dobrana muzyka i bardzo dobrej jakości obraz sprawiają, że dokument pochłania widza w całości. Podczas filmu nie pada ani jedno słowo, a jednak wzbudza on wiele emocji.

Przepych, piękno, bogactwo zestawione z biedą, brzydotą i smutkiem. Świat ma przed nami wiele tajemnic. Piękne miejsca, które zobaczymy ukoją nasze dusze, są jednak też czyny człowieka, które niszczą środowisko naturalne. Ciekawie przedstawione w dokumencie są działania masowe, obejrzane w przyśpieszonym tempie chociażby, codzienne czynności jak przemieszczanie się metrem czy jazda samochodów budzą zachwyt. Modlitwy w meczetach czy taniec więźniów zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Produkcja i obrabianie mięsa, składanie żelazek czy porcjowanie w tak ukazanym obrazie stanowią fascynację dla naszych oczu.

Bieda przeplatana bogactwem. Znaczenie odmienności kultur, życie codzienne oraz emocje na twarzach filmowanych ludzi. Muzyka  buduje odpowiedni nastrój, sprawia, że film ogląda się w skupieniu. Przepiękne krajobrazy ukazywane na przemian z wysypiskami śmieci, jakie stworzył sam człowiek.

Nasza codzienność może być podobna, lecz dokument ukazuje, że nigdy nie będzie taka sama. Film wycisza, wyzwala również chęć zobaczenia jeszcze więcej naszego kraków. Polecam, bo naprawdę jest warty uwagi.

Polecam także link z muzyką do filmu, na mnie zrobiła ogromne wrażenie i zapewne nie raz jeszcze do niej wrócę:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: