Polskie symbole. Miejsca chwały, pamięci i zadumy


Kolejna propozycja z serii mini przewodników wydawnictwa National Geographic i autorstwa Dariusza Jędrzejewskiego skupiają się na wybranych miejscach a dokładniej symbolach Polski. Treści bardzo ciekawe, jednak w pełni skupione na historii konkretnych miejsc i ich symboliki. 

fot. księgarnia Gandalf

Jak w poprzednio opisywanym przewodniku forma prezentacji treści i zdjęć jest identyczna. Najpierw czytelnik styka się z symboliką poszczególnych miejsc, a pod koniec może je zobaczyć na zamieszczonych przez autora fotografiach. Tu również pod każdym wpisem znajdziemy adres strony internetowej z opisywanym miejscem.

Jak dla mnie jednak za dużo informacji historycznych, a mało o samej symbolice opisywanych miejsc. Co prawda każde miejsce zasługuje na uwagę, ale ja nie jestem fanatykiem historii dlatego ta książka wypadła słabiej w mych oczach niż poprzednia.

Muszę jednak przyznać, że jak na tak krótkie opisy każdego z miejsc, to autor skupił się bardzo na dość szczegółowym przekazie. Mamy tu wypisane najważniejsze informacje historyczne w porządku chronologicznym. Dla osób, które chcą uzyskać podstawowe informacje i poznać specyfikę i symbolikę miejsca, ten przewodnik to idealny wybór. Nie za dużo nie za mało. To co najważniejsze, jest opisane w prosty i bardzo dokładny sposób.

Miejsca opisane w książeczce to: Ostrów Lednicki, Gniezno, Szczepanów, Częstochowa, Grunwald, Kalwaria Zebrzydowska, Racławice, Winna Góra, Oświęcim, Wadowice.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: