IX Tauron Festival Nowa Muzyka 2014


W dniach 21-24 sierpnia odbędzie się Tauron Music Festiwal w Katowicach, a dokładniej w piątek (21.08) wydarzenie muzyczne przyciągnie fanów do kościoła świętych apostołów Piotra i Pawła przy ulicy Mikołowskiej, a w kolejne dni wszyscy uczestnicy spotkają się w Muzeum Śląskim (22-23.08) oraz fabryce porcelany śląskiej (24.08)


Co mówią sami o sobie organizatorzy festiwalu?

Idea naszego festiwalu narodziła się w 2006 r. i jest tak naprawdę zupełnie prosta: od samego początku chcieliśmy pokazywać polskiej publiczności to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów, udowadniając jednocześnie, że brzmienia praktycznie całkowicie nieobecne w krajowych mediach, mogą przyciągnąć do Katowic sporą grupę fanów niebanalnej muzyki z Polski jak i całej niemalże Europy.

Od sześciu lat uważnie śledzimy kariery największych gwiazd oraz najciekawszych debiutantów, starając się zapraszać tych artystów, którzy w doskonały sposób łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności.

To właśnie u nas po raz pierwszy w Polsce zaprezentowały się takie gwiazdy muzyki jak Autechre, DJ Krush, Prefuse 73, Jamie Lidell, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo czy Fever Ray. To my również, jako pierwsi, zaproponowaliśmy publiczności możliwość zabawy w historycznych, postindustrialnych kopalnianych lokalizacjach.

Połączenie nowoczesnych brzmień z historycznym dziedzictwem Górnego śląska okazało się doskonała receptą na sukces, o czym zaświadcza coraz większa ilość osób odwiedzających co roku nasz festiwal, jak i spora ilość nagród, jakie otrzymaliśmy, w tym, zdobyty w 2010 roku tytuł Najlepszego Małego Festiwalu w Europie przyznany nam przez European Festival Awards.

Program znajdziesz TUTAJ

Wybieram się w piątek i sobotę by zdać Wam relację i podzielić się emocjami jakie będą towarzyszyć mi podczas festiwalu. Serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z programem, będzie wielu wspaniałych artystów w tym roku. Na scenie pojawią się między innymi: Bokka, Keilis, Pink Freund, Paulina Przybysz, Elliphant czy Sorry Boys.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: