Paryż – udany weekend (wydanie V)


Przewodnik „Paryż – udany weekend” Michelin, wydany przez Bezdroża to dobry wybór dla tych, którzy chcą mieć w pigułce wszystkie najważniejsze informacje o tym mieście. Paryż jest ogromny.

W momencie, gdy jedziesz na kilka dni potrzebne są konkretne i rzetelne informacje, bo nie ma czasu na to by marnować cenne godziny.

Przewodnik szykuje nam trasy zwiedzania, zatem dla tych co już zorientowali się w terenie t idealne rozwiązanie na pomysły. Zaznaczono w nim trasy i po kolei zabytki w danych dzielnicach, które warto zobaczyć.

Ważnym elementem jest opis historyczny a także przydatne informacje praktyczne. Najlepszym przykładem na to jest chociażby rozpiska komunikacji miejskiej, która na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowana. Dzięki przewodnikowi łatwo jest ją rozgryźć i dodatkowo chodząc po mieście z przewodnikiem mamy cały czas mapki dzielnic ze sobą, a co najważniejsze metra.

IMG_0103

Z przewodnika dowiemy się także wiele o zwyczajach jakie panują we Francji i Paryżu. Znajdziecie adresy polecanych restauracji i miejsc noclegowych – aczkolwiek zaznaczam dużo jest miejsc, które są dość drogie. Można samemu znaleźć taniej.

Podział na dzielnice pozwala na swobodne korzystanie z przewodnika. Jego format jest poręczny i nie waży za wiele a posiada aktualne i najważniejsze informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: