Toskania i Wenecja – recenzja przewodnika


Przewodnik Bezdroży „Toskania i Wenecja” to dobry wybór dla tych co lubią/wolą dużo poczytać na temat miejsca, które będą zwiedzać. Przewodnik zawiera wiele praktycznych informacji i są one rozbudowane.

Czytelnik dostaje wiele konkretów, jednakże uwaga skupiona jest głównie na opisie historyczno-poglądowym. Znajdziecie tu także wskazówki, jednakże więcej jest treści typowo informacyjnych, historycznych. 

Zaczynając czytanie zobaczymy podział książki na dwie części: praktyczną i krajoznawczą. Dodatkowo znajdziecie tutaj wiele spisów planów i map, co warto wykorzystać podczas zwiedzania w praktyce. Część praktyczna poświęcona jest najważniejszym tematom, a także pytaniom jakie mogą Wam się nasunąć podczas podróży. Waluta, ceny, restauracje, noclegi, zwyczaje, kultura i wiele wiele innych. Co ważniejsze wskazówki są wyróżnione w ramce, c pozwala na szybkie skupienie się nad tym co jest najważniejsze.

Część krajoznawcza jest ciekawie rozbudowana, gdyż mamy podział na miejsca z danego obszaru. Następnie są wypisane miejsca, które warto zobaczyć a także co warto robić w danym miejscu lub z czego słynie. Dodam, że pomocne i malownicze są fotografie, które stanowią dopełnienie przewodnika.

Informacje krajoznawcze nie są potraktowane tu ogólnikowo. Mamy do czynienia z dokładnymi opisami miejsc. Historią a także zwyczajami jakie tam panują. Jak wspominałam znajdują się tu także plany i mapki. Są pomocne, jednakże nie zastąpią nam papierowej mapy. Warto się z nimi zapoznać, bo pomogą przy orientacji w terenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: