Przewodnik Bezdroży po południowych Włoszech to strzał w 10-tkę dla tych, którzy mają zamiar samodzielnie podróżować po wybranych miejscach. Dlaczego? A no znajdziemy tu szczegółowe opisy dojazdów, cenne wskazówki a także aktualne ceny i informacje. 

Przy okazji wylotu do Neapolu skorzystałam z tego przewodnika, ale zapewne jeszcze do niego wrócę bo do Włoch bardzo często podróżuję. Przewodnik zawiera obszerne informacje historyczne i turystyczne na temat konkretnych miejsc. Podzielony jest na regiony w opisie. Jeżeli zatem wybierasz się w konkretne miejsce to oprócz ciekawostek o nim przeczytasz o tym co jest w okolicy i akurat może zechcesz zwiedzić kolejne miejsce.

Informacje praktyczne zawierają wszelkie najważniejsze kwestie, które powinieneś wiedzieć wybierając się do Włoszech, kto nie był jeszcze to warto wszystko przeczytać. Nie tylko kultura i tradycje są tu opisane. Znajdziemy cenne wskazówki dotyczące transportu, obyczajów, zachowań, cen, jedzenia i innych tematów, które przydadzą się w podróży.

Każdy opisany region podzielony jest na miejsca warte uwagi. Dowiecie się jak do nich dotrzeć, gdzie spać, gdzie zjeść i co najważniejsze z czego dany region słynie. Atrakcje turystyczne są wzbogacone aktualnymi cennikami i stronami www. Dodatkowo zazwyczaj obok opisów mamy mapkę, dzięki czemu lepiej nam będzie zaplanować logistycznie zwiedzanie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Podczas podróży do Neapolu i okolic korzystałam z tego przewodnika. Dzięki szczegółowym opisom zwiedziłam całe miasto, wulkan Wezuwiusz, ruiny w Herkulanum oraz wyspę Capri w zaledwie 3 dni. Napisałam, że to dobry przewodnik dla planujących samodzielne podróżowanie. Dla mnie najważniejsze były informacje związane z transportem i cenami. Nie musiałam szukać aktualizacji w sieci, wystarczyło poczytać w przewodniku. Co ciekawe przy transporcie autorzy skupili się na kilku opcjach, dzięki czemu sama mogłam zadecydować co będzie dla mnie najwygodniejsze. To, że w pewne miejsce dociera pociąg to jedno, ale wskazanie numeru czy linii, godzin odjazdu czy stacji na jakiej ma się wysiąść bardzo ułatwia planowanie podróży.

Polecam zwiedzanie południa Włoch właśnie z tym przewodnikiem, na pewno jeszcze nie raz z niego skorzystam podczas kolejnych podróży.