Wietnam – travelbook Bezdroży


W październiku wybieram się do Wietnamu. Warto wcześniej zdobywać wiedzę na temat kraju jaki chce się odwiedzić. Tym razem zrecenzuję Wam przewodnik po Wietnamie z wydawnictwa Bezdroża. Autorem przewodnika jest Krzysztof Dopierała. Zanim zabrałam się za wertowanie przewodnika sprawdziłam kim jest autor. 

Na stronie wydawnictwa Bezdroża przeczytamy:

Krzysztof Dopierała – z wykształcenia logistyk, który porzucił fach, by bezskutecznie walczyć z głosami w głowie, które namawiają do kolejnych podróży – głównie w kierunku Azji. Cofnięty czas wykorzystałby na edukację turystyczno-dziennikarską. Intensywnie szuka metod zespolenia pasji z życiem zawodowym, w czym współpraca z Bezdrożami ma istotny udział. Pracując dla wydawnictwa przez wiele miesięcy przemierzał Europę Południowo-Wschodnią i Azję. Jego teksty wzbogaciły m.in. przewodniki po Turcji, Bałkanach i Szlaku Transsyberyjskim. Swoje wojaże po świecie opisuje na blogu podróżniczym http://www.1000krokow.eu

Krzysztof ma jeszcze jedną swoją stronę: http://krzysztofdopierala.pl/, gdzie nie trudno zauważyć, że jego kierunek to Azja.

Im więcej podróżuję, to tym bardziej są dla mnie ważne informacje nie tylko które zdobywam, ale cenię sobie bardzo to kim jest autor i czy przytacza rzetelne wiadomości w swoim wydaniu przewodnika.

D Wietnamu się dopiero wybieram także zestawienie przewodnik kontra rzeczywistość obiecuję Wam tu dopisać po moim powrocie.

Ogromnym plusem są informacje praktyczne od autora. Zanim wyjedziesz musisz wiele wiedzieć na temat spraw wizowych, ubezpieczenia, przygotowań, zdrowia itp… Krzysztof Dopierała mam wrażenie, że dokonał dokładnej analizy potencjalnego przybysza Wietnamu i wyłożył czarno na białym wszelkie potrzebne informacje. Przy okazji doradza co się bardziej opłaca, co nas może wyjść drożej a na co uważać i czego unikać. Mimo, iż nie jest to mój pierwszy wyjazd do Azji to naprawdę to co autor tu przytacza jest bardzo ważne zarówno dla laika jak i dla weterana podróżniczego.

Mamy zatem taką małą ściągę z Wietnamu krok po kroku. Wiemy już co robić przed wylotem i jak się przygotować. Przy kolejnych stronach dowiadujemy się o dojazdach, o tym jak jest na miejscu i co nas może zaskoczyć. Z czym i jak sobie radzić, proszę bardzo – zestaw informacji podano do stołu. Co jeść, gdzie spać, jak się komunikować, poruszać.

Wszystko to tutaj jest. Podoba mi się także podział informacji krajoznawczych. Jest tu logistyka. Podział na części w zależności od szerokości i długości geograficznej. Jest to bardzo pomocne przy planowaniu zwiedzania, gdyż osobiście z koleżanką chcemy zająć się raczej północną częścią Wietnamu.

Całość upiększają piękne fotografie oraz wiele mapek. Uwierzcie mi to bardzo pomocne, za każdym razem jak chodzę z przewodnikiem Bezdroży po krajach, które zwiedzam to te mini mapki przy wpisach ratują mi życie. Plusem jest rozmiar i waga przewodnika. Jest mały i lekki. Fajnie, że autor przytacza wiele ciekawostek na temat tego kraju w wyróżnionych ramkach.

Po powrocie z Wietnamu obiecuję opisać wrażenia z tego co tu wyczytałam kontra to co zobaczyłam na własne oczy. Mam jednak wrażenie, że autor włożył ogrom solidnej pracy do napisania tego przewodnika i że mogę mu zaufać!

Jedna myśl na temat “Wietnam – travelbook Bezdroży

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: