City break w Apulii


Jeżeli rozważasz, czy warto wybrać się w rejony Apulii we Włoszech, to nie ma co się zastanawiać. Naprawdę! Ten cudowny region oferuje wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Ciekawym pomysłem na odpoczynek w malowniczych miejscowościach będą jednodniowe wycieczki do Bari, Alberobello oraz Monopoli.

Apulia znajduje się w południowych Włoszech. Stolicą regionu jest miejscowość Bari. Linia brzegowa tego rejonu liczy aż 784 km i jest najdłuższą spośród wszystkich włoskich regionów. Warto także wspomnieć, że Apulia jest krainą historyczną starożytnej Italii.

Bari

Jeżeli masz ochotę odpocząć w malowniczym kurorcie, a przy okazji poczuć trochę historii, to warto wybrać się na Bari. Stolica Apulii przyciąga wielu turystów. Wśród miejsc ciekawych do odwiedzenia jest na pewno malowniczy port, a także magiczne stare miasto. Spacerując jego uliczkami, możesz zobaczyć jak żyją jego mieszkańcy. Obserwuj bacznie co dzieje się wokoło, gdyż w pewnej chwili możesz być świadkiem tego, jak powstaje słynny makaron z Bari.

Robią go ręcznie starsze kobiety w zaciszach swych domów. Baczni obserwatorzy będą mieli okazję podpatrzenia ich pracy, a także degustacji i możliwości zakupu. Bari najlepiej jest zwiedzać bez planu. Daj się ponieść staremu miastu. Zobaczysz tu wiele ciekawych zabytków, kościołów, a także muzeów.

Alberobello

Miejscowość słynie z trulli – charakterystycznych budowli o kamiennych dachach, które mają kształt szpiczastego stożka. Niegdyś w Apulii budowano właśnie taki rodzaj domków, dzisiaj możecie je podziwiać w malowniczej miejscowości Alberobello, a także w okolicach tej miejscowości. Spacerując pomiędzy domkami, będziecie mieli okazję kupić wiele pamiątek. W każdym zakątku czeka na was coś ciekawego. Warto podkreślić, że możemy stąd przywieść wiele souvenirów, które są wykonane ręcznie – dzięki temu przedmioty nabierają niesamowitej wartości.

Ciekawostką jest to, że w kształcie trulli budowane są tu różne obiekty: kościoły czy gabinety lekarskie, a także kancelarie adwokackie. Dzięki temu miejsce to staje się magiczne. Możecie tu także dobrze zjeść. Wszystkie atrakcje znajdują się w obrębie miasteczka.

Monopoli

To kolejne miejsce, które słynie z urokliwych uliczek starego miasta i portu. Spacerując tu bez planu, byłam pod ogromnym wrażeniem. W Monopoli warto zatrzymać się w jednej z lokalnych kawiarenek i zamówić prawdziwą włoską kawę. Podczas degustacji poobserwujcie miejscowych. Życie płynie tutaj powoli, a z każdą godziną ma się wrażenie, że jest się w kolorowej bajce. Piękne okiennice, mnóstwo doniczek i pięknych kwiatów, kolorowe drzwi i stare mury sprawiają, że chce się tu zostać na dłużej.

Wszystkie opisane miasteczka są ze sobą świetnie skomunikowane. Bez problemu dotrzeć do nich można pociągiem, a także autobusami. Urlop w Apulii to dobry pomysł na beztroskie wakacje. Nawet krótki city break może sprawić, że naprawdę odpoczniesz. Myślisz o Apulii? Nie zastanawiaj się, bo naprawdę warto!

Tekst powstał przy współpracy z biurem podróży Rainbow.

3 myśli na temat “City break w Apulii

Dodaj własny

  1. Muszę się tam w końcu kiedyś wybrać! Wielu moich znajomych odwiedziło już Bari i polecało mi je gorąco 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: