Malezja, Singapur i Brunei – recenzja przewodnika Bezdroży


Przewodnik „Malezja, Singapur i Brunei” spełniał bardzo przydatną funkcję podczas mojej ostatniej podróży po Malezji i Singapurze. Na koncie Krzysztofa Dopierały – autora – pojawiła się kolejna pozycja, jak wspomniałam pomocna. Malezja to malowniczy kraj leżący na terenie Azji Południowo – Wschodniej. 

Książka nie tylko nie raz była drogowskazem, ale także dobrym doradcą. Malezja jest krajem muzułmańskim, zanim wyruszysz w podróż powinieneś wiedzieć jak się tutaj dostosować do panujących warunków kulturowych i religijnych.

IMG_20190930_094840.jpg

Plus za rozmiar przewodnika 

Objętościowo nie jest najmniejszy, ale gabaryt bardzo spełnił moje oczekiwania. Przewodnik nie zajmuje wiele miejsca i jest praktyczny w korzystaniu podczas podróży. Dobrze wiemy, że nie siedzi się zazwyczaj w knajpce, przy lekkim latte i pięknym Instagramowym obiedzie, gdzie w tle czytamy przewodnik. Podróżując po Azji musisz być czujny, zazwyczaj nie znajdziesz spokojnego miejsca do czytania i trzeba sobie z tym poradzić sprawnie. Gabaryt tej książki jak najbardziej na plus.

IMG_20190928_185205.jpg

Miejsca do zwiedzenia, trasy, mapki, pomysły …

Przewodnik ma jak na moją podróż w 2019 roku w październiku bardzo aktualne dane, co sobie zawsze cenię w tego typu wydaniach. Autor podaje kilka pomysłów na podróż po Malezji, Singapurze i Brunei. Miejsca są opisane dość ogólnie, ale wyciągnięte jest to co najważniejsze. Ja nawet nie chciałabym wchodzić w szczegóły, autor skupił się na tym co podróżującego powinno zainteresować.

Podczas wertowania książki masz do wglądu wiele map i tras, co też ułatwia wizualizację i próbę pomysłu na twoje dalsze kroki. Pomiędzy informacjami praktycznymi autor daje wstawki z ciekawostkami, co umila odbiór tego przewodnika.

Obrazki są czarno – białe, ale osobiście w niczym mi to nie przeszkadzało. Dodam, że warto zwrócić uwagę, że w miejscach bardzo ważnych autor wytłuszcza tekst, ułatwia to szukanie jak sprawdzasz coś w biegu.

Podsumowanie przewodnika Malezja, Singapur i Brunei

Byłam w Malezji trzy tygodnie. Przewodnik posłużył mi zarówno w Malezji jak i Singapurze. Zabrakło mi czasu na Brunei, bardzo żałuję ale podobno nie da się mieć wszystkiego. Jeżeli wybieracie się do Malezji i chcecie mieć porady podróżnicze i miejsca warte odwiedzenia w jednej pigułce to polecam ten przewodnik Bezdroży.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: