Szlak na Jagodną – Góry Bystrzyckie (KGP)


Jagodna (985 m n.p.m) jest najwyższym szczczytem Gór Bystrzyckich należącym do Korony Gór Polski. Opisuję Wam najkrótszy szlak na szczyt. Dojechałam tu samochodem i taki wariant dotarcia opiszę. Początek trasy ma miejsce przy Schronisku PTTK Jagodna. Jest to klimatyczne miejsce, gdzie serwowane jest przepyszne jedzenie.

Opis trasy na Jagodną – szlak niebieski

Jagodna znajduje się w Sudetach Środkowych, na południe od Kotliny Kłodzkiej. Większe miejscowości niedaleko to Spalona czy Bystrzyca Kłodzka.

Samochód można zostawić na parkingu przy Schronisku PTTK Jagodna. Ruszamy niebieskim szlakiem na szczyt JAgonej, będziemy nim także wracać.

Przebieg trasy, szlak [TUTAJ]

Wejście i zejście zajmie Wam łącznie około 2 h 30 min. Trasa jest bardzo prosta, nie wymagająca, idziemy prostą szutrową drogą. Można pchać tu nawet wózek, trasa jest naprawdę dla każdego. Jagodna to fajny pomysł nie tylko na zdobycie szczytu z KGP ale także na aktywny spacer, by rozruszać ciało i wejść do lasu – gdyż cała droga otoczona jest drzewami i krzakami jagód – stąd też nazwa szczytu.

Na Jagodnej znajduje się wieża widokowa (23 metry) na którą można bezpłatnie wejść i podziwiać z góry okolicę. Jesteśmy w bardzo zalesionym terenie, dlatego widok z góry jest dość magiczny. Czujecie tu, że naprawdę jesteście blisko natury, pośrodku niesamowitej zieleni.

Powrót robimy tym samym szlakiem, zatem trasa jest Wam już dość dobrze znana. Tu możecie zacząć myśleć o tym by KONIECZNIE odwiedzić Schronisko PTTK Jagodna, gdyż to miejsce przepełnione jest bajką i magią. Chcę jeszcze zaznaczyć, że menu tego schroniska to arcydzieło. Jedzenie mają tu przepyszne. Na cokolwiek się zdecydujecie to będzie Wam smakowało. nazwy niektórych potraw też są ciekawe.

fot. Poconaco – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Samo schronisko na Jagodnej kojarzy mi się z bajką i włóczykijem. Jest tu tak retro i magicznie. Wystrój i panująca atmosfera sprawiają, że czujesz się tu wyjątkowo. Do tego możesz kupić gadżety – kartki, kubki, koszulki z wizerunkiem schroniska – wygląda jak okładka bajki. I wiecie co, tu tak naprawdę jest 🙂

Trasa na szczyt jest dla każdego, to jeden szlaków KGP gdzie nie musicie włożyć dużego wysiłku by zdobyć szczyt.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: