Wejście na Śnieżnik z Międzygórza Górnego (KGP)


Śnieżnik (1425 m n.p.m) jest szczytem należącym do Korony Gór Polski. Jest najwyższym szczytem Sudetów Wschodnich i Masywu Śnieżnka. Trasa jaką proponuję nie jest trudna. Samochód można zostawić na parkingu w Międzygórzu Górnym i następnie kierować się czerwonym szlakiem do Schroniska pod Śnieżnikiem, droga powrotna zaś prowadzi szlakiem niebieskim, dojdziecie dzięki temu do samochodu a przy okazji zrobicie fajną górską pętlę.

Spis treści:

  1. Gdzie zostawiamy samochód i jakim szlakiem idziemy na Śnieżnik?
  2. Zejście na parking szlakiem niebieskim do Międzygórza Górnego

Gdzie zostawiamy samochód i jakim szlakiem idziemy na Śnieżnik?

Przedstawiam trasę z dojazdem samochodem na parking, gdyż osobiście taką wycieczkę tu odbyłam. Samochód można zostawić na bezpłatnym leśnym parkingu. Trekking rozpoczynamy czerwonym szlakiem, zaś ze Śnieżnka wrócimy w to samo miejsce szlakiem niebieskim.

Cała trasa dostępna jest TUTAJ.

Jesteśmy w Masywie Śnieżnika i wejście będzie bardziej wymagające czerwonym szlakiem niż zejście w dół szlakiem niebieskim. Można te trasy modyfikować i zrobić z nich trasy jednokierunkowe, ale w sumie dlaczego? skoro można zrobić pętelkę.

Po drodze na Śnieżnik mijamy schronisko górskie PTTK gdzie można zatrzymać się na chwilkę na jedzenie i odpoczynek. Schronisko ma swój klimacik, czujemy tu stare czasy ale ma to swój urok. Od tego miejsca dzieli nas już naprawdę niewiele od szczytu, ale troszkę trzeba się zmęczyć, gdyż podejście jest pod średnim nachyleniem i trzeba dzielnie na górę wejść szlakiem zielonym (ok. 45min).

Na szczycie czeka na Was wieża widokowa na Śnieżniku. Jej historia sięga XIX wieku, wieża po II wojnie światowej bardzo wyniszczała i w roku 1973 zdecydowano by ją wyburzyć. Następnie pojawił się pomysł by wybudować nową wieżę widokową na Śnieżniku.

W 2021 rozpoczęto pracę nad jej budową. Miałam okazję właśnie widzieć ją w fazie powstawania. Pogoda nie pozwoliła nawet na uwiecznienie tego na fotografii, gdyż była tak mocna mgła.

Zejście na parking szlakiem niebieskim do Międzygórza Górnego

Ze szczytu musimy wrócić się szlakiem zielonym pod schronisko i potem wybieramy szlak niebieski na powrót na parking. Dzięki temu udaje nam się zrobić fajną petęlkę a droga powrotna jest naprawdę przyjemna i nie jest trudna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: