Najkrótszy szlak na Orlicę z Zieleńca. Góry Orlickie – KGP


Droga na szczyt Orlicy (1084 m n.p.m) nie jest skomplikowana. Musimy dojechać do miejscowości Duszniki Zdrój i udać się do dzielnicy o nazwie Zieleniec.

Orlica jest najwyższym szczytem gór orlickich od strony polskiej, sam szczyt jest już u Czechów.

W drodze na Orlicę 1084 m n.p.m – opis trasy

Początek zielonego szlaku znajduje się przy restauracji i pensjonacie Przystanek Alaska i parkingu. Zostawiamy tu samochód i wchodzimy w drogę leśną.

Nieopodal oznsczenia szlaków znajduje się pomnik – kamień – z wizerunkiem Heinricha Rübartscha, który bardzo przyczyniał się do rozwoju turystyki w Zieleńcu i promowania tego miejsca na wypoczynek.

Czas przejścia na szczyt to około 1 h. Droga jest bardzo prosta. Idziemy lasem. Do pokonania mamy około 200 m przewyższenia. Spokojnie możecie się tu wybrać z dziecmi.

Tuż przed szczytem znajduje się wieża widokowa, która ma 25,5 m wysokości. Warto na nią wejść bo widok jest ciekawy. Ogrom lasów przed nami. Fajnie to wygląda.

Idziemy kawałek za wieżę i dojdziemy do szczytu, ktory znajduje się już w Czechach. Mimo tego szczyt wchodzi w skład Korony Gór Polski.

Co ciekawe dookoła nas są krzaki i las. Szczyt ma swój pomnik (pamiątka wizyty cesarza Józefa II, Fryderyka Chopina oraz prezydenta Ameryki Johna Quincy Adamsa) i jest dość nietpowym miejscem jak na najwyższy punkt.

Można zrobić pamiątkowe zdjęcie i wio do auta.

Wracamy na parking tą samą trasą. W ciągu 2 h z wliczoną już małą przerwą zrobimy wszystko. Kolejny szczyt z KGP za nami.

Jedna myśl na temat “Najkrótszy szlak na Orlicę z Zieleńca. Góry Orlickie – KGP

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: