Wyspa Penang. Murale w George Town, Penang Hill, Monkey Beach i inne atrakcje. Malezja.


Wyspa Penang w Malezji oferuje ogrom ciekawych miejsc i atrakcji. Warto spędzić tu kilka dni. Nie będziecie żałować. Dojechałyśmy tu autobusem z Cameron Highlands. Znajduje Wyspa się tu także lotnisko. Penang jest inne niż pozostałe miejsca w Malezji. Kryje w sobie dużo street artu, sztuki i wyjątkowości.To także kulinarny raj!

Spis treści:

  1. George Town – miasteczko murali i magii
  2. Murale w George Town
  3. Park Narodowy i Monkey Beach – wycieczka autobusem z George Town
  4. Penang Hill i świątynia Kek Lok Si
  5. Świątynia węży

George Town – miasteczko murali i magii

Długo myślałyśmy gdzie nocować na wyspie ale w zasadzie bez dyskusji wszystkie drogi sprowadzały się do George Town. Polecam to miasteczko właśnie na nocleg. George Town wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mieszają się tu kultury: chińska, arabska, buddyjska i malajska. Budynki zachowane są w wielokulturowych architektonicznych detalach, co nadaje temu miejscu magii. Możesz w jednej okolicy zobaczyć kolorowe hinduskie świątynie a nieopodal będzie stał meczet, tuż za rogiem zaś chińska świątynia. Jest tu wyjątkowy klimat.

Murale w George Town

To zdecydowanie numer 1 tego miejsca, murale koniecznie trzeba zobaczyć. Nadają ducha temu miastu i magii. Są jego nieodłącznym symbolem George Town.

Autorem większości murali jest litewski artysta Ernest Zacharevic. Nazywany jest malezyjskim Banksym. Street Art w George Town stanowi wyjątkową atrakcję. Kolejki do murali mogą być długie, ale warto. W praktycznie każdej informacji turystycznej dostaniecie mapkę z lokalizacją murali. Jest ich sporo w mieście i niektóre są bardzo dobrze ukryte. To fajna zabawa z mapą i sztuką.Samo spacerowanie po George Town będzie super wspomnieniem bo miasteczko jest naprawdę wyjątkowe. Warto kupić tu pamiątki związane z street artem. Już w innych miejscach Malezji ich nie będzie lub nie będą tak artystyczne jak tutaj. Uwielbiam za to właśnie George Town. Jest to naprawdę odjechane miasteczko pełne sztuki i różnorodności. To miasto dla backpackersów. Takie trochę hipsterskie wręcz.

Park Narodowy i Monkey Beach – wycieczka autobusem z George Town

Z centrum miasta jeździ miejski autobus na Monkey Beach. Warto tu przyjechać.

Lokalizacja: https://g.co/kgs/VWWK7M

Monkey Beach to piękna plaża położona w parku narodowym Penang na północno-zachodnim krańcu wyspy Penang. To świetny sposób, aby połączyć się z piękną przyrodą, zobaczyć mieszkańców wyspy – małpy i przeżyć fajną przygodę. Żyje tu wiele gatunków małp. Spotkać możecie np. cielnolistne małpy, dusky leaf czy makaki.

Pamiętaj, że nie wolno dokarmiać zwierząt!

Wejście na teren Parku Narodowego jest płatny i mamy kilka opcji by zwiedzać to miejsce. My wybieramy szlak pieszy + łódkę by dotrzeć plaży Monkey Beach. By dostać się na Monkey Beach po wejściu na teren Parku trzeba było przejść trochę treningu przez dżunglę ale głównie po dostosowanej turystycznie trasie . Po około godzinie marszu trafiamy w miejsce, gdzie wsiadamy do opłaconych wcześniej łodzi i płyniemy na Monkey Beach. Tam trochę plażujemy i kupujemy sok z kokosa w plażowym barze. Powrót to znowu łódka i przejście. Jak ta trasa wygląda to powiedzą Wam w kasie podczas kupowania biletów. I czy szlaki są otwarte.

Polecam zabrać ze sobą coś do picia bo trochę marszu na Was czeka. Coś do jedzenia oraz wygodne ubranie i obuwie. Warto mieć ze sobą strój kąpielowy by na plaży skorzystać z kąpieli wodnej. Wiele Malezyjek nosi jednoczęściowe stroje kąpielowe wyglądające jak kombinezony. Kobiety zakrywają swoje ciała ze względu na religię (islam). Nasz europejski strój nikogo raczej nie urazi, ale warto zadbać o to by nie był zbyt skąpy.

Penang Hill i świątynia Kek Lok Si

W centralnym punkcie wyspy Penang znajdują się porośnięte lasem deszczowym Wzgórza Penang Hill. Najwyższy szczyt ma 830 m n.p.m. Na szczyt dostaniecie się kolejką torową (tramwajem). Warto tu przyjechać ze względu na piękne widoki. Ze szczytu widać całą przepiękną panoramę wyspy. Dojedziemy tu z George Town autobusem miejskim pod samą kolejkę. Bilety kupujemy w kasie. Warto wybrać się na górę. Na szczycie są miejsca do spacerowania, punkty widokowe a także wiele straganów z pamiątkami.

Lokalizacja: https://g.co/kgs/7cJqPc


Jak już tu będziecie to niedaleko znajduje się świątynia Kek Lok Sinajwiększą świątynia buddyjska w Malezji. Jest ogromna.
Główną atrakcją kompleksu jest imponująca siedmiopiętrowa Pagoda zmarłego króla Tajlandii Ramy VI, znana jako Pagoda Dziesięciu Tysięcy Buddów z 10 000 alabastrowymi i wykonanymi z brązu posągami Buddy oraz 36,57-metrowym posągiem z brązu Guanyin, bogini miłosierdzia.

Lokalizacja: https://g.co/kgs/KMwtPy


Świątynia węży

Adres: https://g.co/kgs/2fRWLE. Miejsce na uboczu ale można podjechać Grabem (lokalny Uber) i pozwiedzać. Panicznie się bałam, że węże będą na ziemi. Nic bardziej mylnego.

Węże są w świątyni na takich specjalnych drążkach i bez obawy można wejść do środka. Nic pod nogami nam pełzać nie będzie.


W George Town można spędzić kilka dni i to fajne miejsce na nocleg i bazę. Jak widać wszędzie nam się stąd udało dostać. Wyspa Penang jest bardzo ciekawa i można spokojnie spędzić tu kilka dni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: