Bollywood w marketingu międzynarodowym fenomen Shah Rukh Khana.


Co ja wiem o Bollywood? Zadałam sobie takie pytanie przed przystąpieniem do lektury. Doszłam do wniosku, że główna postać opisywana w tej książce Shah Rukh Khan jest mi znany, ale tylko pobieżnie. Nie mam tak naprawdę zielonego pojęcia ani o Bollywood, ani o samym aktorze.

Książka napisana językiem zrozumiałym, ale podczas czytania ma się wrażenie, że ma się styczność z pracą naukową na temat kina Bollywood. Bożena Sowarska Wyszyńska odkrywa po kolei wszystkie tajemnice kina Dalekiego Wschodu.

Dla mnie – jako dla osoby nie znającej się – czytanie książki było podróżą w świat Indii. Z książki nie tylko dowiedziałam się jak w ogóle powstawały pierwsze filmy, dlaczego ich tematyka opiera się głównie na tańcu i miłości, ale mogłam uzmysłowić sobie jak wypada kino bollywoodzkie w dobie dzisiejszych czasów.

Pani Bożena w swojej książce wiele wyjaśnia, spotkałam się z pojęciami, które nie są mi znane, lecz nie miałam problemu z interpretacją. Doskonale zatem mogłam dowiedzieć się co autor miał na myśli. Troszkę trzeba przedstawić umysł podczas czytania, że to nie powieść, a opis w charakterze naukowym. Tak właśnie odebrałam tę książkę.

źródło: http://www.kinoswiata.blogspot.com

To zbiór wszystkich najistotniejszych informacji o słynnym aktorze, ikonie kina Bollywood oraz o samej istocie kina. Po lekturze mam ochotę na jakiś film. Podejrzewam, że teraz będę mogła więcej zrozumieć z tego co zobaczę, przyznam, że zainteresował mnie również bardzo sam aktor, który stanowi bardzo barwną postać.

książka dostępna na: http://wfw.com.pl/

Serdecznie polecam książkę każdemu, kto ma ochotę zaczerpnąć wiedzy na temat kina Bollywood.

autor recenzji: Katarzyna Irzeńska

Jedna myśl na temat “Bollywood w marketingu międzynarodowym fenomen Shah Rukh Khana.

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: