Warszawa – film Gajewskiego


Ciekawy polski film nienależący do banalnych. Miałam mieszane nastawienie, ale po obejrzeniu przyznam, że było warto. To historia różnych osób, które przypadkowo spotykają się w Warszawie. Każdy ma inny los oraz cel w życiu. Reprezentuje inny szczebel społeczny oraz jest na swój sposób bardzo charakterystyczny.

Każdy z czwórki bohaterów ma inne plany jadąc do Warszawy, tam, wszystko się zmienia. Ten film, to taka psychologiczna łamigłówka, która nakłania do refleksji.

Film zdobył Złote Lwy w Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2003 roku.  Gra aktorska czasem jest wręcz psychodeliczna i naprawdę niebanalna. Nie usłyszycie w tym filmie typowo jak na nasze produkcje pustych dialogów. Tutaj kryją się tajemnicze losy bohaterów, które zmieniają się z minuty na minutę. Od razu mówię, film nie należy do najłatwiejszych.

Nie uśmiejecie się na nim, ale da Wam do myślenia i skłoni do zastanowienia nad wieloma kwestiami, których w życiu doświadczacie. Być może poszerzy Wasze podejście do nawiązywania znajomości z przypadkowymi osobami. To film, który koniecznie trzeba zobaczyć!

autor recenzji: Katarzyna Irzeńska

zdjęcia: http://www.film.org.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: