Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork – recenzja książki


Książka jest ciekawym przedstawieniem Trójmiasta i Malborku, ale głównie cała treść skupiona jest jednak na Gdańsku. Książka należy do serii Złotej księgi, napisana została przez Grzegorza Rudzińskiego.

fot. wyd. Galaktyka

To ciekawe przedstawienie historii i ciekawostek z poszczególnych miast, ale jak wspominałam treści, głównie skupione są na Gdańsku. Wiele ilustracji, bardzo zresztą ciekawych i wykonanych pod profesjonalnym okiem, opisy oraz łatwość czytania skłaniają by sięgnąć po książkę.

Całość składa się z poszczególnych opisów miejsc wartych uwagi, które są ze sobą kolejno połączone. Można by rzecz, książka i miejsca w niej opisane są ułożone chronologicznie i mają logiczny sens. Poznamy historię zabytków miasta, a także wiele ciekawostek. Autor opisuje w bardzo zrozumiały sposób poszczególne miejsca, przytaczając zaraz obok fotografię. Mam możliwość zatem zwiedzania bez konieczności wychodzenia z domu.

Gdańsk

Żegluga Gdańska

Kościół Mariacki w Gdańsku

Źródło zdjęć: http://www.najlepszy-wypoczynek.pl

Po przeczytaniu mogę stwierdzić, że warto sięgnąć po publikację z wydawnictwa Galaktyka, gdyż to ciekawa propozycja. Jest konkretnie i na temat, opis wzbudza zainteresowanie i nie czytałam książki przymusowo. Z ogromną przyjemnością zapraszam Państwa na wycieczkę po tej publikacji, naprawdę warto. Dodam, że po lekturze, Trójmiasto nie będzie Wam obce i o wiele łatwiej będzie się Wam po nim poruszało. Ja znam Gdańsk, Gdynię, Sopot oraz Malbork. Dzięki książce, łatwiej mi było powrócić do wspomnień i poznać kilka informacji na temat poszczególnych miejsc, o których do tej pory nie miałam pojęcia.

Książka dostępna pod adresem: http://www.galaktyka.com.pl/product,,81,4.html

serdecznie polecam, Katarzyna Irzeńska

Jedna myśl na temat “Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork – recenzja książki

Dodaj własny

  1. Szczerze? Twoja recenzja nie zachęca. Napisałaś że książka o … Co można wnioskować z tytułu. I chyba ci się podobała. Nie jest moim celem cię obrazić. Po prostu tyle do mnie dotarło. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: