Zapowiedź wiosenna – „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”


W marcu wydawnictwo Znak uruchamia nową serię literacką DOBRE STRONY. Przyznam, że ciekawi mnie ta inicjatywa oraz podoba mi się przesłanie jakie daje wydawnictwo.

Są to książki dla kobiet poszukujących głębokich przeżyć, poruszających fabuł, treści, które przynoszą relaks, ukojenie, ale i poczucie, że w każdym momencie życia jest szansa na zwrot, na dokonanie czegoś ważnego, czasem szalonego, czasem odważnego, czegoś dla siebie.

Dopóki będę szedł, ty będziesz żyła.

Queenie przysyła list z pożegnaniem. To jej ostatnie chwile. Harold chce odpisać, ale po drodze na pocztę uświadamia sobie, że to nie wystarczy. Wyrusza z misją. Wierzy, że dopóki będzie szedł, ona będzie żyła. Podczas trwającego 87 dni marszu spotyka ludzi, którzy poznają poruszającą historię jego wędrówki i opowiadają mu o sobie. O swoich miłościach, nieszczęściach, uczuciach i fascynacjach.

Niezwykła wędrówka Harolda Fry to ciepła i wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno. Że wiarę, nadzieję i miłość można znaleźć dopiero wtedy, gdy traci się wszystko. Że kiedy chcesz zmienić czyjeś życie, zmieniasz swoje, a kiedy prosisz o pomoc, sam pomagasz.

Powieść nominowana do prestiżowej nagrody Man Booker Prize.

Książka roku 2012 wg magazynu „The Times”.

Rachel Joyce ma czwórkę dzieci, mieszka na wsi, a po jej domu plącze się mnóstwo kotów, psów, kurczaków i świnek morskich. Swoją pierwszą powieść – Niezwykłą wędrówkę Harolda Fry – pisała w ogrodzie przed świtem, gdy cała rodzina jeszcze spała. Robiła to dla ojca, który umierał na raka. Bała się tej książki, ale gdy tylko zdecydowała się ją wydać, zmieniło się całe jej życie. Jej debiut sprzedano do 23 krajów. Teraz pisze kolejną powieść i myśli o dwóch następnych.

 

DOBRE STRONY świata to przestrzeń, gdzie wszystko wraca na swoje miejsce.

DOBRE STRONY to książki o miłości, przyjaźni i nadziei.

DOBRE STRONY są na wyciągnięcie ręki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: