Kompozycja bez tajemnic – Bryan Peterson


Kolejna świetna pozycja Petersona dla każdego, kto interesuje się fotografią. W książce znajdziemy wiele porad jak zrobić dobre zdjęcia i jak się przygotować odpowiednio pod względem tła, oświetlenia, zdjęć pionowych czy poziomych, etc..

Bryan Peterson ma bardzo dobrą cechę w pisaniu książek. Jest w nich bardzo bezpośredni, a czytelnik ma wrażenie, że autor to jego kumpel, który swobodnie opowiada jak wykonać zdjęcie.

Przeplatane historie przeżyte autentycznie z uwzględnionym dużym naciskiem na technikę i pewnego rodzaju powiem artyzmem, gdyż autor nie tylko uczy nas technicznie, ale tworzy dla czytelnika coś, co nazwałabym pewną wrażliwością.

Nie obędzie się bez cudownych zdjęć. Po raz kolejny w swojej książce „Kompozycja bez tajemnic”  pokazuje nam swoje perełki i dodaje własne komentarze jak uzyskał odpowiedni efekt. Czternaście rozdziałów przygotowanych pod kątem techniki, tła, przyciągania uwagi, szczegółów łamania pewnych zasad. Mamy wakacje, więc aparaty w dłoń, książka w plecak i w plener!

Dodam, że książka ma format A5 i można ją wszędzie ze sobą swobodnie zabrać. Dobra lektura na lato!

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: