Recenzja filmu „Sesje”


Zdobywczyni Nagrody Akademii Helen Hunt, John Hawkes i William H. Macy tworzą znakomite kreacje w tej niezwykle życiowej opowieści o miłości, seksie, pożądaniu… i odliczaniu każdego oddechu. Od dzieciństwa sparaliżowany, podłączony do sztucznego płuca poeta i dziennikarz Mark O-Brien (Hawkes) walczy z przeciwnościami losu praktycznie od zawsze. Lecz teraz, w wieku 38 lat staje przed największym wyzwaniem – stratą dziewictwa. Z pomocą terapeutki (Hunt) i księdza (Marcy), i dzięki swemu pogodzie ducha, humorowi i niepoprawnemu optymizmowi Mark wyrusza w niezwykłą, osobistą podróż, by odkryć cudowne przyjemności, dla których warto żyć. 

– Film Freak

Film odkrywa tajemnicę ludzkiego umysłu. Mark O-Brien zmagający się na co dzień z polio ma zanik mięśni. Pragnie życia jak każdy z nas. Przemawia przez niego ogromne poczucie humoru, do życia podchodzi z dystansem i zaakceptował swą sytuację. Jednak jak każdy, chce zasmakować zakazanego owocu, dla niego stanowi to nie lada wyzwanie. Umysł ma w pełni sprawny, jednak ciało odmawia posłuszeństwa. Ma się z czego cieszyć jak twierdzi jego seksualna terapeutka, gdyż reaguje jak zdrowy mężczyzna na widok nagiej kobiety.

Sesje to nie tylko historia niepełnosprawnego mężczyzny, traktująca o seksie. To film odkrywający uczucia, które budzą się w bohaterach delikatnie i ostrożnie, nabierając z czasem coraz większej siły. Przedstawiona historia pokazuje nam, że możemy żyć jak zawsze, mieć rodzinę, a wystarczy jednak osoba, która tak wpłynie na nasze życie, że to co wydawałoby się być już niemożliwe, nagle odradza się w nas na nowo. Jesteśmy stworzeni do tego by kochać i odkrywać nowe smaki miłości.

Nie cielesność a wartość umysłu, człowiek i jego charakter mogą sprawić, że zapominasz o otaczającym Cię świecie. Terapeutka sama w to nie wierzy, ale ulega miłości. Przezywa wewnętrzną walkę z samą sobą, łapie się na odwzajemnianiu uczucia.

Istotną rolę w filmie ma ksiądz, przyjaciel Marka. Stanowi pewnego rodzaju pośrednika w podejmowaniu przez głównego bohatera decyzji. W filmie zobaczymy kilka śmiesznych scen i dialogów między mężczyznami, świadczą one o tym, że warto rozmawiać. No tak, ale z księdzem o seksie? A czemu nie? Czy to zabronione? Bardzo podobało mi się, że w tak zwyczajny sposób została przekazana przez reżysera relacja pomiędzy księdzem a Markiem.

Zaspakajanie swych seksualnych marzeń w wieku 38 lat dla Marka jest niczym dla małego chłopca nowa zabawka, której nikt inny nie dostał. Mark staje się prawdziwym mężczyzną. Nie ciało a umysł stanowi pierwszoplanową rolę w naszym życiu. Przecież Mark rozkochał w sobie nie tylko terapeutkę.

Czy można kochać za kruche ręce i piękne słowa? Zobaczcie sami. Film dostępny TUTAJ

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: