Berlin-Warszawa-Express. Pociąg do Polski.


Steffen Möller podróżuje pociągiem relacji Berlin – Warszawa i opisuje swoje doświadczenia. To książka przeplatana humorem, sytuacjami wyjątkowymi, zaskakującymi a także tymi zwykłymi, o których warto jednak wspomnieć.

Wydawałoby się, ze nasi sąsiedzi Niemcy mają bardzo podobne przyzwyczajenia do nas. Książka ta podkreśla jednak czytelnikowi to, jak bardzo się różnimy pod względem kulturowym czy społecznym. Steffen podróżując odkrywa bardzo wiele aspektów polskich i niemieckich, które można spokojnie przedstawić jako dwa przeciwstawne bieguny.

Do tego dochodzi piękno krajobrazów, które tak naprawdę nie raz w podróży pomijamy. Muzyka, rozmowy z ludźmi, czy gastronomia „na pokładzie pociągu”.

Niby zwykła podróż,przecież Berlin nie jest tak daleko, a można się wiele nauczyć. Steffen Möller oprowadza nas po pewnych kwestiach na nowo. To co widzimy za oknem podczas podróży zaczyna nabierać smaku, wyrafinowania. On potrafi docenić piękno, nawet najzwyklejszego krajobrazu.

Książka napisana z dystansem i humorem. Ciekawa, zabawna, wnosząca do życia czytelnika wiele ciekawych opisów sytuacji, które na podstawie kontrastów pozwolą na stworzenie własnej koncepcji a temat relacji Polska-Niemcy.

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: