Ulica rajskich dziewic – Barbara Wood


Książka wyjątkowa na pewno dla fanatyków zarówno historii jak i przede wszystkim kultury i religii Egipcjan. Opowiedziana została tu historia rodziny Raszidów, akcja odgrywa się w Kairze.

Tytuł książki wywodzi się z ulicy na jakiej odgrywają się najważniejsze sceny z książki. Główna bohaterka Jasmina jest lekarzem, jak jej ojciec. Są między nimi jednak znaczne różnice, o których przeczytacie w książce.

Pomaga biednym, skupia się na niesieniu pomocy innym poprzez pracę w fundacji. Odważnie podchodzi do nowych miejsc, które zwiedza i niesie pomoc innym. W jej życiu dochodzi do wielu zmian. Rodzina ją wyklnie, przeprowadza się do Anglii a następnie do USA. Kończy tam studia, wychodzi za mąż, stale nie czując się sama z sobą dobrze. Wychowana jest w tradycji islamskiej, nie jest jej łatwo odnaleźć się w realiach innego kraju. Powraca po latach do Egiptu, gdzie odwiedza umierającego ojca. Odkrywa pewną tajemnicę, która pochłania czytelnika w całości.

Przeplatanie smaków kultury różnych krajów, próba odnalezienia własnego ja, a także ciągła ucieczka kobiety sprawiają, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem i ciekawością, jakie będą jej dalsze losy.

Smak orientu dla europejczyka zawsze stanowił coś innego, odmiennego i tajemniczego. Dlatego warto zajrzeć do książki, przenieść się do dawniejszych czasów i odkrywać codzienność z Jasminą.

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: