Recenzja filmu „Sęp”


W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) – policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) – kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory.

– Film Freak

Śmiało napiszę, że w Polsce w końcu zrobiono dobry film akcji, gdzie logika fabuły jest zrobiona na światowym poziomie. Znajdą się oczywiście głośni krytycy, którzy zmieszają ten film z błotem, ale tak to już jest. Mimo wszystko odważnie napiszę, że jest to film na skalę międzynarodową.

Sęp to policjant, który w swoim śledztwie wykazuje się niesamowitą inteligencją, przebiegłością i dokładnością. Jednak przestępcy również nie okazują się gorsi. To to taka mała walka z wiatrakami, aż do momentu, gdy rozsypane puzzle zaczynają się układać w jedną całość.

Przeplata się w filmie również wątek miłosny, bardzo ważny. Dlaczego tak uważam? Pokazuje on, że nawet ktoś bardzo zapracowany potrzebuje bliskości drugiej osoby.

Praca Sępa pochłoania go w 100 %, jest jednak tylko człowiekiem i posiada też uczucia, mimo, że na co dzień wydaję się być człowiekiem twardym, idącym tylko w jednym kierunku.

Fabuła niprzewidywalna, trzyma widza w napięciu. Kolejne ważne elementy układanki filmowej są stopniowo odkrywane, a dalsze losy nie są tak bardzo oczywiste, wręcz bywasz zaskoczony jako widz.

Kluczowe i niespodziewane jest zakończenie. Z ogromnym zdziwieniem i także podziwem dla sytuacji przyjęłam do świadomości finał filmu.

Świetnie odegrane role, szczeólnie Żebrowskiego, Małaszyńskiego i Olbrychskiego. Dopełnieniem całego filmu jest świetna muzyka zespołu Archive. Warto po filmie wrócić do ich utworów, bo tworzą naprawdę dobrą muzykę.

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: