Fotografia doskonała. Jak kreować magię cyfrowego obrazu?


Książka wydawnictwa Helion stanowi skarbnicę wiedzy. Objętościowo jest bardzo duża, wręcz nieporęczna ale informacje w niej zawarte są bardzo przydatne, a co najważniejsze warte uwagi.

Podzielona na dwie części. Pierwsza stanowi zbiór wiedzy na temat tworzenia obrazu. W rozdziałach znajdziemy informacje dotyczące potęgi fotografii, sprzętu, światła, kompozycji, ekspozycji, a także wprowadzeni zostaniemy w tematykę fotografii podróżniczej, ludzi czy przyrodniczej i krajobrazowej. Część druga poświęcona jest cyfrowej ciemni. Przeczytacie tu o programie Lightroom, zarządzaniu zdjęciami, korekcją tonacji czy retuszowaniu, drukowaniu a także zaczerpniecie kilkunastu ciekawych pomysłów.

Książka a raczej księga wiedzy zawiera bardzo wiele cennych informacji. Przykładowo, dla kogoś kto ma pierwszy raz w życiu w ręce lustrzankę. Dowiesz się do czego służą odpowiednie elementy, za co są odpowiedzialne i jakie dają efekty. Są tu też podawane dobre rady fotograficzne, czyli nie tylko jak technicznie robić zdjęcia, ale także na czym skupić uwagę w praktyce podczas wykonywania zdjęcia. Poznasz wiele przykładów wzbogaconych przykładowymi fotografiami, by czytelnikowi jeszcze bardziej uzmysłowić to nad czym skupia właśnie swoją uwagę.

Ciekawe są też wypowiedzi ekspertów, znanych fotografów w danej dziedzinie. Jeżeli mowa o świetle, to możesz być spokojny, że dostaniesz czarno na białym dokładny opis techniczny czym owo światło jest, na co zwracać uwagę, a także poznasz wypowiedź eksperta w tej dziedzinie, dzięki czemu informacja jaką zdobywasz staje się bardziej wiarygodna.

Obsługa Lightroom-u jest także z przykładami bardzo dokładnie opisana, co sprawia, że czytelnik ma możliwość zrozumieć program, który być może jest dla niego kłopotliwy.

To taki mały wielki leksykon fotografii, który powinna mieć w domu każda osoba, która pasjonuje się fotografią.

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: