Recenzja filmu Hitchcock


Laureaci Oscara Anthony Hopkins i Helen Mirren* tworzą porywające kreacje w prowokacyjnej i niebanalnej opowieści o realizacji jednego z najbardziej znanych, wręcz kultowego filmu w historii kinematografii. Legenda Hollywood, Alfred Hitchcock (Hopkins), obsesyjnie zainteresowany makabrycznym morderstwem, pragnie zrobić o nim film.

Żadne studio nie chce poprzeć tego, jak się wydaje, ryzykownego przedsięwzięcia. Zdeterminowany reżyser stawia na szali wszystko – sławę, reputację, dom a nawet miłość swego życia, żonę Almę (Mirren) i sam bierze się do realizacji dzieła. W ostatecznym rozrachunku odzyskuje Almę i zdobywa oddanych współpracowników, by stworzyć prawdziwe arcydzieło gatunku – Psychozę. W pozostałych rolach w filmie występują Scarlett Johansson, Toni Collette i Jessica Biel. Hitchcock to film, który nokautuje od początku do samego końca (Rex Reed, The New York Observer ). *Hopkins: 1991, Aktor, Milczenie owiec; Mirren: 2006, Aktorka, Królowa. 

– FilmFreak.pl

Film o specyficznej postaci jaką był Hitchcock. Całkiem odmienna jak do tej pory rola Hopkinsa, aczkolwiek zahaczająca o trudną tematykę tajemniczej postaci. W filmie dobrze zagrane są emocje związane z zazdrością małżeńską. Państwo Hitchcock robią sobie nawzajem na złość w intrygach. W szczególności żona Hitchcocka sprawia wrażenie kobiety, która ewidentnie go zdradza.

Adrenaliny dodaje postawienie wszystkiego na jedną kartę. Bohaterzy borykają się z różnymi emocjami a także sytuacjami. Zobaczycie w filmie jak łatwo człowiek zapomina o codzienności i przykrywa sobie oczy tym co według niego na daną chwilę jest najważniejsze.

A jak wygląda konieczność rezygnacji z poziomu z wyższej półki? W takiej sytuacji stawia państwa Hitchcock ich realizacja filmu, który da im sławę, albo totalnie zadłuży. A właśnie, im? Czy może tylko Hitchcockowi?

Ich sprawy, relacja małżeńska i plan filmowy są całkowicie pogmatwane. Sami zobaczcie jak skończy się realizacja słynnego filmu „Psychoza”.

Katarzyna Irzeńska

Jedna myśl na temat “Recenzja filmu Hitchcock

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: