Recenzja filmu „Tajemnica Westerplatte”


Film „Tajemnica Westerplatte” to powrót do pierwszego dnia, gdy wybuchła II wojna światowa. Film dotyczy ukazania widzowi obrony polskiej placówki Westerplatte przed Niemcami. Jest rok 1939, 1 września.  Przez kolejne dni widz ma okazję zobaczyć działania polaków podczas obrony placówki.

Okrucieństwo, krew, dyplomacja, a także permanentna śmierć. Kolejne skojarzenia jakie się nasuwają dla filmu to: cierpienie, hałas, zapomnienie, miłość, samotność, siła, odwaga. Film spotkał się z wieloma krytycznymi komentarzami. Wyróżnia go wiele scen batalistycznych, to fakt. Moją uwagę zwróciła także dobrze dobrana obsada. Michał Żebrowski, Borys Szyc, Jan Englert, Piotr Adamczyk i wiele innych.

Film nie pochłonął mnie całkowicie, nie sprawił, że czułam się poruszona, jednak oddał dramaturgię tamtych czasów. Jak na „słabą” zwolenniczkę tematyki historycznej mogę powiedzieć, że to dobra produkcja, która wplata się w historię RP, dlatego warto takie filmy oglądać, aby mieć świadomość tego, co było kiedyś. Może film znajdzie większą publikę u mężczyzn? Tego nie wiem, musiałabym skonsultować wrażenia z kimś płci męskiej.

Film zobaczyłam dzięki Film Freak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: