To już jest koniec – recenzja komedii


TO JUŻ JEST KONIEC to opowieść o szóstce przyjaciół uwięzionych w domu po serii dziwnych i katastrofalnych wydarzeń pustoszących Los Angeles. Gdy świat na zewnątrz obraca się w niwecz, zapasy topnieją i rośnie rozdrażnienie z powodu długotrwałego przebywania w zamknięciu, przyjaźń jest wystawiona na ciężką próbę. W końcu szóstka nieszczęśników musi opuścić dom i stawić czoła przeznaczeniu i poznać prawdziwe znaczenie przyjaźni i odkupienia. 

– FilmFreak.pl

Film zdecydowanie specyficzny i nie dla każdego. Dla osób nastawionych na głęboką fabułę lub lawinę śmiechu z nutą inteligencji film okaże się porażką. Należy zatem nabrać pewnego dystansu, jak aktorzy. Wtedy spojrzenie na fabułę będzie nieco inne.

Motyw a raczej przekaz jest podobny jak w „Strasznym filmie” czy „Epik mówi”, czyli parodiujemy co się da ze świata kina. Fabuła przeplatana jest scenami budzącymi obrzydzenie, gdzie krew leje się na prawo i lewo, scenami rozśmieszającymi widza.

Dla jednych będzie to zatem świetna komedia, którą zapamiętają na długo, dla drugich komediowe rozczarowanie. Zależy jak podejdziemy do filmu, a także jakiego rodzaju jesteśmy odbiorcą. Jeżeli takie filmy nam się nie podobają, to ten równie szybko wejdzie do kolejnego w kolekcji nie lubianych.  Dla zwolenników tego typu filmów, to dobre rozwiązanie na miły wieczór, bo tam się naprawdę dużo dzieje.

Głosy są podzielone, na tych co są zachwyceni i na tych co uważają ten film za nic. Wplatam się pomiędzy. Były sceny, które mnie rozbawiły aczkolwiek od komedii, oczekuję jednak czegoś więcej. Jestem zwolenniczką ambitnego kina, gdzie nawet w tego typu filmach mam pewne zasady. Ten film wzbudził we mnie można rzec skrajne emocje, bo chwilami czułam zdegustowanie, ale bywało także zabawnie.

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: