Recenzja książki „Ukryta siła – jak stałem sie jednym z najsprawniejszych ludzi na świecie i odnalazłem siebie”


Rich Roll udowadnia, że można wszystko. Zmierzył się z własnym upadkiem zdrowotnym, obracając swój własny świat do góry nogami. Miał nadwagę, za nim bagaż doświadczeń z alkoholem, a jego relacje z innymi nie cieszyły się dużym powodzeniem.

Pewnego razu Rich postanawia zmienić całe swoje życie, przechodzi na roślinną dietę. Rozpoczyna intensywne ćwiczenia, które mają na celu zrzucenie zbędnych kilogramów a także wzmocnienie organizmu, zależało mu bardzo na wytrzymałości. Po pół roku przygotowań, stanął na linie mety Ultraman-a. Było to 515 km współzawodnictwa w pływaniu, bieganiu a także jeździe na rowerze. To było jednak dla niego za mało, gdyż potem wraz z znajomym porwał się na pięć triatlonów na dystansie Ironmana.

To książka dla ludzi, którzy nie potrafią uwierzyć w siebie, którym brak motywacji do życia. Przede wszystkim w książce mamy pięknie opisane chwile walki z własnymi słabościami, a także autor udowodnił nam, że tak naprawdę jeżeli się chce, to można wszystko osiągnąć.


Niektórym może się wydawać, że to kolejna szalona osoba, która na siłę coś innym udowadnia. Jednak skłaniam do lektury, gdyż książka daje natchnienie na to by wyjść z domu i zacząć coś ze sobą robić. Nie ma nic lepszego niż motywacja, którą czerpiemy od drugiej osoby. W ten sposób napędzamy się do działania i każdy mały krok ku celowi, staje się tym najważniejszym. 

Katarzyna Irzeńska

Jedna myśl na temat “Recenzja książki „Ukryta siła – jak stałem sie jednym z najsprawniejszych ludzi na świecie i odnalazłem siebie”

Dodaj własny

  1. Blog jest naprawdę interesującym zamierzeniem i bardzo wspieram Autorkę, namawiając do kontynuacji. Jednocześnie namawiam do utrzymania dyscypliny pisarskiej. Na przykład, nie warto chyba zmieniać w jednym zdaniu czasu z teraźniejszego na przeszły, gdyż zaburza to rytm wypowiedzi. Po napisaniu dobrze jest przeczytać tekst kilka razy, zwracając uwagę na czystość brzmienia napisanych kwestii. Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: