Coco Chanel. Życie intymne – Chaney Lisa


Książka pełna fascynacji autorki główną bohaterką. Lisa odkrywa w listach i pamiętnikach Coco wile historii, które są powszechnie znane, ale także ciekawostek dotychczas ukrytych. 

Są tacy, co znają bardzo dobrze historię Coco Chanel i prześledzili już nie jedną książkę na jej temat. Są też tacy, którzy chcą poznać kim była ikona mody? Jakie prowadziła życie? Czy była kochanką wielu mężczyzn? Wiele z tych pytań można sobie zadawać, przecież Coco Chanel jest kobietą, o której działaniach i życiu można wiele mówić i pisać. Z jednej strony skromna kobieta, wyznająca w modzie minimalizm i stawiająca na ekskluzywność, z drugiej postać pełna tajemniczości. Ci, którzy już co nieco o Coco wiedzą, mimo wszystko odnajdą w książce nowinki, o których nie mieli pojęcia.

Autorka książki zachowała klimat czasów w jakich żyła Coco, odzwierciedlając czytelnikowi historię, którą zaczynamy sobie wyobrażać.

Paryż, baron von Dincklage i wielka miłość kochanków. Dowiemy się dzięki książce więcej o miłostkach słynnej projektantki, o trudnej miłości podczas wojny. Padną także trudne pytania podczas czytania, zastanawiać się będziecie czy bohaterka związała się świadomie z kochankiem?

Zobaczycie jaka była wobec mężczyzn, ilu miała adoratorów, jak ich traktowała. Historia przeplatana namiętnościami, tajemniczością, narkotykami i relacjami, jakie towarzyszyły w życiu Coco Chanel.


Czy słusznie oskarżono ją o kolaborację? Czy świadomie związała się z niemieckim szpiegiem? Kim byli jej adoratorzy i jakimi uczuciami obdarzała bliskie jej kobiety? To tylko przedsmak tajemnic projektantki.

Lisa Chaney dotarła do niepublikowanych wcześniej pamiętników i listów miłosnych Chanel. Dzięki nim Coco Chanel. Życie intymne to podróż w dotychczas nieznany i niedostępny świat. Zakazana miłość, narkotyki i sekrety artystycznej bohemy. Tego nie ma w żadnej innej książce o Coco Chanel.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: