Już niebawem w kinach Dziewczynka z kotem – o czym jest ten film?


„Dziewczynka z kotem” w reż. Asi Argento, ze znakomitą rolą Charlotte Gainsbourg, wejdzie do kin 5 grudnia. Jednym z twórców muzyki jest Brian Molko, wokalista zespołu Placebo oraz sama reżyserka. Film miał światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, w sekcji Un Certain Regard.

DZIEWCZYNKA Z KOTEM-POLSKI PLAKAT

fot. Spectator

Do filmu dołączymy debiutancką animację Ewy Sobczak „Mizantropia”, która pokazywana była podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji „O!PLA”. Spectator jako partner wydarzenia wybrał ją z sekcji Animowane Fraszki Festiwalu.  

„DZIEWCZYNA Z KOTEM” reż. A. Argento, Włochy, Francja 2013, 103 min.

„Odważny, szczery i wciągający” VOGUE, Olivier Lalanne

Reżyserka, Asia Argento, córka zaznanego głównie z produkcji horrorów Dario Argento, to uzdolniona artystka. Jest aktorką, zagrała m.in w „Transylwanii” Tonego Gatlifa, „Marii Antoninie” Sofii Coppoli oraz „Królowej Margot” Patrice’a Chéreau. W 2013 r. nagrała płytę „Total Entropy”, z która koncertowała w Europie. Napisała kilka nowel, pisze scenariusze do swoich filmów. „Dziewczynka z kotem” jest jej trzecim pełnometrażowym obrazem.

Aria ma dziewięć lat, kiedy staje się mimowolnym świadkiem burzliwego rozstania rodziców.  Czuje się odrzucona i niekochana, gdyż sławni rodzice bardziej skupiają się na własnych karierach i walce między sobą.

Dziewczynka za wszelką cenę próbuje skupić na sobie ich uwagę, ale bezskutecznie.

Dlatego pozostaje jej samotnie przemierzanie ulicami głośnego Rzymu, wierząc, że jej aniołem stróżem jest czarny kot o imieniu Dac.

Zapraszam do polubienia strony filmu na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Dziewczynka-Z-KOTEM-Incompresa/594602410662933

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: