Rzym – przewodnik celownik Bezdroży


Przewodnik zawiera bardzo dużo historycznych informacji, jest przede wszystkim merytoryczny. Dla osób, które lubią wiedzieć wszystko o zabytkach to bardzo dobra pozycja, gdyż autor bardzo szczegółowo podchodzi do tematu opisowego.

Znajdziecie w nim wiele ilustracji a także przydatnych informacji o bezpłatnych wejściach czy cenach biletów do różnych obiektów. 

W środku jest mapa, na której kolejno zostały zaznaczone alfabetycznie opisane miejsca. Co prawda może trochę niewygodne w zobrazowaniu sobie mapy jako jednej całości (bo trzeba kartkować), ale gdy nie ma się nic innego pod ręką to taka mapa może uratować. Polecam jednak zaopatrzyć się w jakąś jedną dokładną i sprawdzać sobie opisy poszczególnych miejsc.

Oprócz wiedzy na temat zabytków – których w Rzymie jest ogrom – w przewodniku znajdziecie informacje na temat lokalnej kuchni, zwyczajów, a także kultury. Jeżeli chodzi o logistykę jego używania, jak każdy przewodnik z tej serii jest poręczny, nie za ciężki oraz wygodny w użytkowaniu.

Na tych co spodziewają się opisu wycieczek, propozycji zwiedzania czy ciekawostek czeka rozczarowanie. Książka stanowi bogaty opis zabytków, jest w niej wiele ogólnej wiedzy. Znajdziecie tu także adresy restauracji i hoteli. Warto zwrócić uwagę na to, że Rzym nie należy do najtańszych miast Europy i trzeba się nastawić na wydatki. Można oczywiście je zmodyfikować, jak dobrze się postara, natomiast posiłku za 5 euro raczej w Rzymie nie zjecie – no chyba, że fast fooda.

Warto śledzić na stronach muzeów czy galerii, czy cena podana w przewodniku jest nadal aktualna za bilet. To się niestety z niekorzyścią dla turysty zmienia co chwilę, dlatego warto mieć to na uwadze by się nie rozczarować.

Proponuję pomyśleć co chcecie zobaczyć, poczytać o tym w przewodniku. Zwiedzanie rozpocząć z mapą ale w pewnym momencie schowajcie ją do plecaka, i po prostu pozwólcie nogom samym poprowadzić Was po Rzymie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: