Było podróżniczo i wesoło – relacja z II festiwalu podróżniczego w Środzie Wielkopolskiej


W dniach 27-28 marca odbył się już II Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej. Podczas 2 dni wystąpiło wielu wspaniałych podróżników.

Program był tak skonstruowany, by z każdej dziedziny i obszaru zainteresowań coś się dla miłośników podróżowania znalazło. 

Wraz z Grzesiem Gawlikiem – podróżnikiem, który miał prezentację – mogliśmy się pojawić dopiero 2-go dnia festiwalu. Jechaliśmy z Katowic do Środy Wielkopolskiej by uczestniczyć wraz z innymi w wydarzeniu. Pociąg mieliśmy rano, niestety nie zdążyliśmy na pierwszą prezentację.

Udało nam się zdążyć do  Witolda Palaka i Doroty Wójcikowskiej, którzy opowiadali o swojej motocyklowej przygodzie. Witold Palak jest autorem książki „Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje”. Podróż nietypowa bo motocyklem. Mogłoby się wydawać, że dla kobiety taka wyprawa będzie trudna do realizacji. Nie dajcie się zmylić. Dla Doroty był to pierwszy wyjazd w rejony Azji i nie pozwoliła sobie na chwile słabości. Witold pasjonat motocykli opowiadał z ogromną pasją.

Kolejną prezentację przygotowała Edyta Siedlecki, która zabrała nas do Patagonii. Opowieść pełna przedziwnych wydarzeń jak dla kobiety, która postanowiła podróżować samotnie. Edyta wiele tam przeszła, przejechała i przemyślała. Zdjęcia z prezentacji pozwoliły na chwilę oderwania od rzeczywistości i zadumę.

Krokodyle, orangutany i 65 zwiedzonych państw ma na swoim koncie Grzegorz Gawlik, kolejny prelegent na festiwalu. W swojej podróży Grzegorz zabrał nas do Azji i Asutralii by ukazać zarówno faunę jak i florę. Przedstawił widzom opowieści z dawką humoru, która pozwoliła wesoło spojrzeć na świat.

Katarzyna Dąbkowska zaprezentowała swój film „Między światami” w którym ukazuje problem popełniania wielu samobójstw przez młodych Innuitów zamieszkujących tereny Arktyki. Kasia zrobiła świetny wstęp o filmie, przytoczyła ważne przykłady, a samym filmem wręcz przytłoczyła publiczność – można było zaniemówić z wrażenia. Świetny montaż i realizacja tematu. Na długo film i wstrząsające fakty zostaną w mojej pamięci.

Na ostatniej prezentacji wybraliśmy się w 5-letnią podróż dookoła świata. Paweł Kilen w swojej podróży doświadczył bardzo wielu ciekawych sytuacji. Taki długi czas w podróży skłania do wielu refleksji. Paweł zdobył ogromne doświadczenie i uznanie wśród podróżników. Wspominał, że warto realizować swoje marzenia i konsekwentnie dążyć do ich realizacji.

W trakcie trwania festiwalu uczestnicy mieli okazję wygrać ciekawe nagrody. Bardzo dobra organizacja i pochwała należy się dla Klubu Szalonego Podróżnika. Prezes Stowarzyszenia Klubu Szalonego PodróżnikaGrzegorz Posała – na temat festiwalu mówi:

Jestem bardzo miło zaskoczony, frekwencją która była dwa razy większa niż na I edycji w ubiegłym roku.. Również jestem także bardzo zadowolony z poziomu wszystkich prezentacji jakie zostały zaprezentowane podczas II Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika, co spowodowało trudność wyboru przez jury najlepszej tegorocznej prezentacji, gdyż wszystkie były przygotowane perfekcyjnie. Wiem, że III edycja Festiwalu odbędzie się już w przyszłym 2016 roku na przełomie marca/kwietnia i z pewnością będzie jeszcze bardziej rozbudowywany o nowe atrakcje.

Po festiwalu odbyło się After Party w piwnicy Retro. Cóż tu dużo pisać. Było wesoło, podróżniczo i przegadaliśmy noc aż do rana. Weekend w Środzie Wielkopolskiej mignął bardzo szybko. Na festiwalu poznałam wielu wspaniałych ludzi i po raz kolejny doświadczyłam nowych podróży, które chłonę jak gąbka.

Tekst: Katarzyna Irzeńska

Zdjęcia: Klub Szalonego Podróżnika

Jedna myśl na temat “Było podróżniczo i wesoło – relacja z II festiwalu podróżniczego w Środzie Wielkopolskiej

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: