Przygodnik. 365 dni dookoła świata z Nelą.


Kim jest Nela? Nela to mała podróżniczka, która miała okazję zwiedzić już wiele miejsc i dzieli się swoimi wrażeniami z innymi.


Tym razem ujawnia się w postaci kalendarza na 2015/2016 rok. Kalendarz to świetny prezent dla dziecka w wieku szkolnym. Jest kolorowy, merytoryczny i bardzo podróżniczy.

Mamy w nim już na samym początku na plan lekcji. Każdy miesiąc poprzedzony jest informacjami podróżniczymi i pytaniami Neli. Dziecko dzięki takiej formie uczy się nowinek na temat danego kraju i musi uzupełnić dane o jakie prosi Nela. Świetna nauka geografii bez zmuszania dziecka do nauki.

W kalendarzu znajdziemy rożne ekstra dodatki. I tak możemy 6 grudnia napisać do Świętego Mikołaja, w innym terminie narysować własnego kota czy wkleić sobie naklejkę przypominajkę – bo takowe znajdują się na samym końcu Przygodnika. Nela uczy wiedzy na temat danych krajów. Co jest stolicą, jaka obowiązuje waluta czy z czego słynie dany kraj. W niektóre dni wstawia także swoje ciekawostki – wyjaśnia na czym polega bezdomność zwierząt, robi pierniczki czy przestrzega przed pechem wywołanym przez czarnego kota.

Kalendarz zapewne bardziej trafi do dziewczynek niż do chłopców, bo jest co tu gadać – bardziej babski! Mi się ogromnie podoba i żałuję, że nie chodzę do szkoły bo popisałabym sobie w nim o szkole. Na notatki jest wystarczając dużo miejsca. Nela wstawia naprawdę wiele ciekawostek. Wyjaśnia na czym polega chiński Nowy Rok, jak wyglądają warany, co odwiedzimy w Indonezji, z czego słynie Sri Lanka lub co nas może zastać w Afryce.

Brakuje mi jedynie opisu kim jest Nela, bo tego z kalendarza nie wiem. Znam małą z Internetu oraz słyszałam o jej publikacjach i podróżniczych dokonaniach. Dając jednak dziecku jako prezent taki kalendarz, chciałabym by mogło dowiedzieć się kim jest słynna Nela, z którą spędzi cały rok w Przygodniku.

Poza tym uważam, że publikacja jest ciekawa a dzieciaki mogą być zachwycone. Jak macie w domu małego podróżnika to szorujcie po ten kalendarz!

20151025_190502

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: